Aktualności
Jarmark bożonarodzeniowy

Jarmark bożonarodzeniowy

18 grudnia na pl. Wolności w Białej Podlaskiej odbędzie się jarmark bożonarodzeniowy. W programie: kiermasz rzemiosła artystycznego, rękodzieła, ozdób i stroików świątecznych oraz prezentów pod choinkę.

Nowością tegorocznego jarmarku będzie wyjątkowa oferta turystyczna. Stoisko promocyjne z niespodziankami zaprezentuje Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich na rzece Dunajec. Jarmarkowi towarzyszyć będzie muzyka i śpiew. Na scenie usłyszymy kolędy, pastorałki, piosenki świąteczne oraz obejrzymy widowisko obrzędowe „Herody”.

O 11.00 prezydent Michał Litwiniuk oficjalnie otworzy jarmark i złoży życzenia świąteczne mieszkańcom. Nastąpi także przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju przez harcerzy z Hufca ZHP w Bialej Podlaskiej.

Na scenie zaprezentują się soliści oraz zespoły działające w Bialskim Centrum Kultury: Chwilka, Brevis, Zespół Pieśni i Tańca „Podlasiacy” oraz Teatr Słowa. Usłyszymy także kolędy w wykonaniu zespołu Barwinek GOK w Bialej Podlaskiej.

Natomiast gościem specjalnym będzie Góralski Zespół Śpiewaczy Flisaków Pienińskich. Jarmarkowi towarzyszyć ma pokonkursowa wystawa prac pt. „Najpiękniejsze życzenia Bożonarodzeniowe z Białej Podlaskiej”.

AW