Kultura
Źródło: ARCH.
Źródło: ARCH.

Jego słowa wciąż rozbrzmiewają

2 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II odbył się Diecezjalny Konkurs Recytatorski „Pamięci Jana Pawła II”.

Impreza na stałe wpisała się w kalendarz diecezjalnych imprez i z roku na rok gromadzi coraz większą liczbę uczestników. W tegorocznych zmaganiach udział wzięło 78 uczniów z 15 szkół diecezji siedleckiej. Przesłuchania konkursowe odbyły się w trzech kategoriach: kl. 0-I, kl. II-III i kl. IV-VI. Recytacji przysłuchiwało się jury w składzie: Adam Końca – poeta, ks. Paweł Siedlanowski – dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Gimnazjum w Siedlcach, Maria Woźniak – poetka, Agnieszka Bartczak oraz Barbara Przesmycka, które wyłoniło zwycięzców.

– Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mokobodach serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, nauczycielom przygotowującym recytatorów za bardzo wysoki poziom oraz jury za pracę – podkreśla Danuta Piwowarska, wicedyrektor placówki. 


W kat. kl. 0-I: I miejsce – Paulina Cieślak (Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie), II – Kamila Zagalska (Szkoła Podstawowa nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach), III – Mikołaj Zemła (Gminne Przedszkole w Mokobodach).

W kat. kl. II-III: I miejsce – Patryk Łazuga (Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie), II – Natalia Filimon (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podl.), III – Liwia Mazurek (Szkoła Podstawowa nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach).

W kat. kl. IV-VI: I miejsce – Alicja Drelichowska (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sobieniach-Jeziorach), II – Izabela Petruczenko (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podl.), III – Konrad Głuchowski (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mokobodach).

Nagrodę specjalną, ufundowaną przez Marię Woźniak, otrzymała Joanna Delekta (PSP im. Jana Pawła II w Mokobodach).

JAG