Aktualności
Jesień w kolorze złota

Jesień w kolorze złota

W Suchożebrach końcówka lata ma wymiar szczególny. Tradycyjnie już, na początku września, pierwsze jesienne powiewy świętowane są bowiem „na złoto”.

– Cieszy nas fakt, że zabawa pod nazwą „Złota jesień” tak bardzo przypadła do gustu mieszkańcom Suchożebrów i okolic. Rosnąca popularność festynu sprawia, że z coraz większym zapałem podchodzimy do organizacji kolejnych edycji – zaznaczają gospodarze. Zainteresowanie inicjatywą nie dziwi, bowiem festyn jest doskonałą okazją do dobrej wspólnej zabawy oraz integracji rodzin i mieszkańców.

W tym roku było podobnie. Choć w pobliskich miejscowościach 31 sierpnia padało, czasem wręcz lało (!), Suchożebry pozostały zupełnie suche. Zatem spokojnie świętowano w czasie festynu połączonego z gminnymi dożynkami. Nikt z przybyłych nie mógł narzekać na nudę – program obejmował bowiem atrakcje dla całych rodzin, od dzieci po seniorów. Najmłodsi bawili się w miasteczku zabaw, brali udział w ciekawych konkursach, a następnie – wraz z rodzicami i opiekunami – podziwiali pokazy kabaretowe, występy teatralne oraz taneczne młodzieży szkolnej.

Część rozrywkową festynu poprzedziła Msza św. w kościele pw. Marii Magdaleny, odprawiona punktualnie w południe, w intencji wszystkich mieszkańców. Później zgromadzeni podziwiali m.in. przemarsz korowodu dożynkowego, ceremonię wręczenia i dzielenia się dożynkowym chlebem, występy, pokazy sportowe oraz medyczne. Wiele emocji i dobrej zabawy przyniosły koncerty – na scenie wystąpił zespół Tamarysze i gwiazdy muzyki disco. O 21.00 w niebo poszybowały sztuczne ognie.

Co roku w czasie festynu nagradzana jest aktywność i praca mieszkańców. W trzech gminnych konkursach wzięło udział wiele osób. Zdaniem jury – najpiękniejszy wieniec dożynkowy przygotowała rada rodziców Szkoły Podstawowej w Suchożebrach, najsmaczniej gotuje Ewa Kozioł (zwyciężyła potrawa „Cienkie roladki”), natomiast artystycznym zmysłem fotograficznym w konkursie ph. „Fauna i Flora Suchożebr” wykazała się Aneta Wyżywniak. W turnieju łuczniczym tytuł „Mistrza Cięciwy” zdobył Tomasz Szkopek.

GU