Sport
Jest awans

Jest awans

Tenisiści stołowi MKS Pogoń Siedlce awansowali do I ligi.

W Bełżycach rozegrane zostało rewanżowe barażowe spotkanie o awans do I ligi tenisa stołowego. Siedlecka Pogoń zmierzyła się w nim z miejscowym zespołem CKFiS, odnosząc zdecydowane zwycięstwo 8:2. Siedlczanie w rewanżu zagrali więc jeszcze lepiej niż w pierwszym spotkaniu w Siedlcach, kiedy to wygrali 7:3. Dominacja Pogoni w Bełżycach nie podlegała dyskusji. Ekipa prowadzona przez grającego trenera Jakuba Sagana objęła prowadzenie 4:0, a to oznaczało awans siedlczan bez względu na wynik pozostałych gier.

CKFiS Bełżyce – Pogoń Siedlce 2:8. Punkty dla Pogoni: Jakub Folwarski, Michał Krzyżanowski, Hubert Byszewski po 2, Jakub Sagan – 1, debel Folwarski/Byszewski.


MOIM ZDANIEM

Dariusz Suski – dyrektor MKS Pogoń Siedlce

W dwumeczu Pogoń okazała się wyraźnie lepsza od drużyny z Bełżyc. Moim zdaniem każdy z pierwszych sześciu zespołów z II ligi mazowieckiej poradziłby sobie z rywalem z Lubelszczyzny. Teraz przed nami rywalizacja w I lidze. Nie wiemy, czy zostaniemy przydzieleni do grupy północnej czy południowej. Wyrażam przekonanie, że ten skład, który posiadamy spokojnie uplasuje się na 5-6 miejscu. Być może pozyskamy jakiegoś zawodnika. Mamy wybór, czy pozyskać ogranego w I lidze, który będzie przyjeżdżał tylko na mecze, czy raczej młodego zdolnego zawodnika trenującego razem z nami. W najbliższym czasie podejmiemy odpowiednią decyzję.

Andrzej Materski