Aktualności
Jest sygnalizacja na Bialskiej

Jest sygnalizacja na Bialskiej

Prowadząca do Łosic ul. Bialska to odcinek ruchliwej drogi wojewódzkiej nr 698. Dzięki sygnalizacji świetlnej - jest na niej bezpieczniej.

Tuż przy Bialskiej funkcjonuje szkoła podstawowa i gimnazjum, a nieopodal przedszkole. Przejście dla pieszych, usytuowane na wprost budynku szkoły, uchodzi za szczególnie niebezpieczne, odkąd doszło tu do śmiertelnego wypadku z udziałem dziecka.

Poprawa stanu bezpieczeństwa w tym miejscu od dawna była przedmiotem troski Wandy Dołęgowskiej, radnej miejskiej. Dzięki jej staraniom w 2007 r. zamontowano tu wysepki. Po ich usunięciu przez zarządcę drogi radna podjęła działania zmierzające do postawienia w tym miejscu sygnalizacji świetlnej. Stanowczość przyniosła efekt i 10 grudnia na ul. Bialskiej zamontowano sygnalizatory.

– Zgłosiłam się 8 listopada 2012 r. do Ewy Orzełowskiej. Zainteresowałam panią marszałek problemem niebezpieczeństwa, na jakie narażone są dzieci. Uważam, że w każdym momencie czyha tam na nie zagrożenie i to było dla mnie mobilizacją do pracy – mówi W. Dołęgowska. Radna podkreśla, że przedsięwzięcie wspierał również burmistrz Janusz Kobyliński, komendant powiatowy policji Dariusz Borkowski oraz rodzice i nauczyciele dzieci uczęszczających do usytuowanych w pobliżu przejścia placówek.

Urząd miasta i gminy Łosice partycypował w kosztach powstania sygnalizacji. Z samorządowego budżetu wyasygnowano na ten cel 5 tys. zł.

DK