Kościół
Źródło: K
Źródło: K

Jestem, bo mnie wezwałeś

Złożenie ślubów wieczystych to wielkie święto nie tylko dla każdego zgromadzenia, ale i całego Kościoła. To ogromna radość, że ktoś chce poświęcić swoje życie Panu Bogu i konkretnej wspólnocie - mówi s. M. Elżbieta OSBap, matka przełożona siedleckich sakramentek. 8 września do wspólnoty dołączyła pochodząca z Woli Uhruskiej s. Weronika, która złożyła śluby wieczyste.

Uroczystość pod przewodnictwem biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy miała miejsce w kościele klasztornym ss. benedyktynek sakramentek przy ul. Rawicza w Siedlcach i była połączona z konsekracją dziewicy. S. Weronika wyszła zza klauzury w towarzystwie dwóch innych sióstr będących świadkami. Reszta zakonnic pozostała za kratą. Przed Ewangelią na prośbę biskupa kandydatka podeszła bliżej, niosąc kaganek i śpiewając: Oto idę, by spełnić Twoją wolę, Boże.

Bp Gurda zwrócił uwagę, że duchowe zaślubiny s. Weroniki z Jezusem odbywają się w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, dlatego pierwszą część homilii poświęcił Matce Bożej. – Maryja została przez Boga przewidziana, zapowiedziana i wybrana na Matkę Jego Syna, który przyszedł wypełnić zapowiedzi proroków, zbawić człowieka. Do wypełnienia swej misji została przez Boga przygotowana: obdarzona łaską niepokalanego poczęcia, czyli narodzenia się bez grzechu pierworodnego. I otrzymała ją ze względu na zasługi Jej Syna – tłumaczył ksiądz biskup. – Życie Maryi jest znakiem, zapowiedzią życia wszystkich, którzy przez łaskę otrzymaną na chrzcie św. zostaną z Chrystusem związani, a przez Niego – z Ojcem Niebieskim. Jego plan w stosunku do swych dzieci – ukryty, a jednocześnie widoczny – jest w Jezusie Chrystusie. Ten plan trzeba poznawać, przyjmować i realizować tak, jak czyniła to Maryja – podkreślał pasterz Kościoła siedleckiego, dodając, iż zadaniem każdego z nas jest odkrycie swojego powołania, swojej drogi zbawienia i powiedzenie Bogu „fiat”, jak uczyniła Maryja. ...

MD

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł