Diecezja

Jesteście radością Matki Bożej!

9 września w kodeńskim sanktuarium odbył się zjazd apostolatu „Złota Róża”. Na spotkanie formacyjno-modlitewne przybyło ponad pół tysiąca osób zaangażowanych w tę duchowość.

Apostolat powstał w naszej diecezji i od kilkunastu lat rozszerza się po całej Polsce. Jego członkowie modlą się i poszczą w intencji kapłanów. Apostolat ma swoje źródła w objawieniach z Medjugorie i jest odpowiedzią na prośby Matki Najświętszej, która wzywała do duchowej opieki nad wszystkimi księżmi. Osoby należące do „Złotej Róży” gromadzą się raz do roku na ogólnopolskim zjeździe w Kodniu. W tym roku na spotkanie przybyły m.in. grupy z Białej Podlaskiej, Siedlec, Łosic, Radzynia, Wisznic, ale też Zamościa, Zambrowa, Ożarowa, Mińska Mazowieckiego i Gliwic.

W spotkaniu wzięło udział także 13 kapłanów. Rozpoczęło się ono przed południem modlitwą różańcową. Kolejnym punktem była Msza św. sprawowana w bazylice.

 

Trzeba więcej modlitwy!

Zgromadzonych na zjeździe powitał ks. dr Grzegorz Koc, moderator apostolatu „Złota Roża”. Zwracając się do zgromadzonych, mówił: „Jesteście radością Matki Bożej, bo otaczacie modlitwą kapłanów. ...

AWAW

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł