Diecezja

Jesteśmy, by towarzyszyć rodzicom 

Za nami pierwsza edycja Warsztatów Wychowania Chrześcijańskiego. Wzięło w nich udział około 200 rodziców. Inicjatywa spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem.

Za organizację i współprowadzenie warsztatów jest odpowiedzialny ks. dr Jakub Wyrozębski. Towarzyszyło mu grono małżonków i osób konsekrowanych zaangażowanych w duszpasterstwo rodzin. Plan udało się wykonać w stu procentach. Zakładał on przeprowadzenie 12 spotkań warsztatowych. Odbywały się one w trzech miejscach: w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie, przy parafii św. Józefa w Siedlcach oraz przy parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie.

Poszczególne warsztaty były adresowane do rodziców dzieci w wieku: 0-6, 7-9, 10-14 i 15-20 lat. – Udział w spotkaniach był darmowy, nie prowadziliśmy też wcześniejszych zapisów, liczba uczestników zawsze była więc dla nas niespodzianką. Dużym zainteresowaniem cieszyły się szczególnie warsztaty dla rodziców wychowujących dzieci w wieku 0-6 lat. Największą frekwencję odnotowaliśmy na spotkaniach w Siedlanowie. Niektórzy rodzice przyjeżdżali ze swoimi pociechami. Oczywiście, zapewnialiśmy im opiekę. Zajęcia integracyjno-formacyjne prowadziły dla nich siostry albertynki z s. Dolorosą na czele – wylicza ks. J. Wyrozębski. ...

AWAW

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł