Kościół
Źródło: ARCH.
Źródło: ARCH.

Jesteśmy owocem Męki Chrystusa i Maryi

Zawierzone Bożemu miłosierdziu i oparte na przeświadczeniu, że jest owocem męki Jezusa i boleści Maryi, 200 lat temu we Florencji narodziło się Zgromadzenie Sióstr Pasjonistek św. Pawła od Krzyża.

Pragniemy, aby nasza obecność w różnych krajach świata była czynną obecnością w życiu ludzi, aby dzielić z nimi trudy i nadzieje, aby stawać się wspólnotami, które ewangelizują i pozwalają ewangelizować się przez ubogich, maluczkich, ostatnich, aby wraz ze wszystkimi kobietami i mężczyznami dobrej woli tworzyć świat bardziej ludzki, oparty na sprawiedliwości i solidarności.

17 marca 1815 r. cztery młode kobiety: S. Gertrude Vitali, S. Cleofe Baroni, S. Veronica Tolini i S. Crocifissa Baccherini, przywrócone do życia łaską dzięki doświadczeniu miłości Boga, który uwalnia od śmierci, uzdrawia i przemienia, przyjęte i wsparte przez sługę Bożą Marię Magdalenę Frescobaldi Capponi, dały początek przygodzie, która w ciągu dwóch wieków kształtowała pokolenia kobiet rozkochanych w ukrzyżowanym Panu i Matce Bożej Bolesnej oraz całkowicie oddanych misji doprowadzania do serca umęczonego Pana maluczkich, ubogich i kobiet z marginesu, ukrzyżowanych w historii z wczoraj i dziś.

Będąc dziedzicami tego powołania, wdzięczne Panu za obfitość łask, jakie zlał na naszą historię naznaczoną momentami śmierci i zmartwychwstania, zapraszamy całą rodzinę pasjonistowską, kapłanów, osoby konsekrowane, bliskich naszym wspólnotom, osoby z naszych świeckich wspólnot pasjonistowskich, dzieci i młodzież ze szkół, w których uczymy, wraz z ich rodzinami, parafie oraz wspólnoty kościelne, współpracowników z naszych dzieł, przyjaciół i dobroczyńców zgromadzenia oraz nasze rodziny – do jednoczenia się z nami w dziękczynieniu Bogu za radość tego wydarzenia.

W ciągu 200 lat charyzmat zgromadzenia przekroczył granice miejsca i czasu, rozkwitając w 27 krajach na pięciu kontynentach, mając na celu jedynie głoszenie miłości Boga objawionej w męce Jezusa oraz stawanie się solidarną obecnością, która, podobnie jak św. ...

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł