Aktualności
Jesteśmy wspólnotą

Jesteśmy wspólnotą

Rzesza wiernych przeszła głównymi ulicami miasta w Niedzielę Palmową, biorąc udział w Drodze Krzyżowej, której przewodniczył biskup Zbigniew Kiernikowski.

Wierni podążali za krzyżem Zbawiciela, idąc od sanktuarium św. Józefa do katedry siedleckiej. Pomiędzy poszczególnymi stacjami krzyż nieśli przedstawiciele wspólnot parafialnych, organizacji oraz grup apostolskich i modlitewnych. Przy poszczególnych stacjach pasyjnych czytano rozważania, które 25 marca 2005 r. w rzymskim Koloseum wygłosił na zaproszenie bł. Jana Pawła II kard. Joseph Ratzinger. W Drodze Krzyżowej uczestniczyli biskup nominat Piotr Sawczuk, księża, klerycy, siostry zakonne, parlamentarzyści, studenci, osoby niepełnosprawne, harcerze, kolejarze.

Na zakończenie Drogi Krzyżowej do zgromadzonych wiernych pasterskie słowo skierował bp Z. Kiernikowski. – Przeszliśmy Drogę Krzyżową, rozważając tajemnice Jezusa Chrystusa. Publiczna manifestacja naszej wiary jest nam wszystkim potrzebna, byśmy czuli się wspólnotą, która idzie za Jezusem Chrystusem. Tylko mając właściwą relacje do Krzyża Chrystusa, możemy być wspólnotą oraz przeżywać nasze relacje w prawdzie i wolności. Z tajemnicy Krzyża Jezusa powinno wypływać wszystko, co kształtuje nasze życie osobiste, rodzinne i zawodowe – nauczał pasterz Kościoła siedleckiego. Następnie ksiądz biskup zwrócił się z apelem do pracodawców, by stworzyli odpowiednie warunki pracownikom, dając im możliwość uczestnictwa w liturgii Wielkiego Tygodnia. Podziękował też wszystkim służbom za pomoc w organizacji Drogi Krzyżowej i zaprosił zgromadzonych na katechezy paschalne do katedry siedleckiej.

ks. Mateusz Czubak