Kościół
Źródło: ARCH.
Źródło: ARCH.

Jezu, ufam Tobie bardziej niż sobie…

Istotą kultu miłosierdzia Bożego jest wiara i ufność względem Boga oraz czynna miłość wobec bliźnich. Kiedy doświadczymy Boskiego zmiłowania, winniśmy okazywać je tym, których spotykamy na naszej drodze życia.

Najważniejszą formą kultu Bożego miłosierdzia jest jego święto. Według polecenia Jezusa, ma być ono obchodzone w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Z tą uroczystością związana jest największa obietnica. „Kto w tym dniu przystąpi do Źródła Życia, ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar” (Dz. 300) – mówił Jezus. „Pragnę, aby Święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wietrzności miłosierdzia mojego (…), w dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).

Wstrząsające świadectwo

Kiedy rok temu byłam w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, siostra ze zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, która przyjęła naszą grupę, opowiadała o tym, jak wspaniała jest miłość Boga. Przywołała kilka zdarzeń, które tylko potwierdziły, że Bożego miłosierdzia nikt nie jest w stanie pojąć i wystarczająco docenić. Najpierw powiedziała o trzech młodych chłopakach, którzy postanowili wybrać się w góry. Chcieli wejść na jakiś szczyt. Tego dnia było Święto Miłosierdzia. Po drodze wstąpili do Łagiewnik. ...

Agnieszka Wawryniuk

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł