Kościół
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Jezus Chrystus – oblicze Cierpiącego, który daje nowe życie

Współczesny świat poprzez mass media podaje człowiekowi recepty, według których można osiągnąć szczęście, być wiecznie młodym czy zdrowo przeżyć życie. Wszystkie te propozycje można zawrzeć w haśle: „Powiemy ci, jak osiągnąć sukces”.

Doświadczenie życiowe uczy nas jednak, że naiwnością byłoby przekonanie, iż możliwe jest życie bez bólu i cierpienia. Przypomniał nam o tym bł. Jan Paweł II w liście o chrześcijańskim sensie ludzkiego cierpienia „Salvifici doloris”. W oparciu o Biblię podał w nim przykłady sytuacji, które niosą ze sobą cierpienie.

W NASZYM KOLE RÓŻAŃCOWYM

Drodzy Zelatorzy i Zelatorki oraz wszyscy Członkowie Kół Żywego Różańca Diecezji Siedleckiej!

Przed nami szczyt roku liturgicznego, jakim jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Będziemy w naszych wspólnotach parafialnych wspominać najważniejsze wydarzenia w historii zbawienia: ustanowienie Eucharystii, mękę i śmierć Chrystusa oraz Jego zmartwychwstanie. Będziemy wspominać ze zdumieniem wielką Miłość Boga do każdego z nas. Niech ten czas utwierdzi naszą wiarę w Syna Bożego i na nowo rozpali miłość do Niego.

W tym miesiącu konferencja formacyjna poświęcona jest kontemplacji cierpiącego oblicza naszego Zbawiciela. Poprzez wpatrywanie się w cierpiącego Jezusa zechciejmy uczyć się właściwego sposobu przeżywania bólu i cierpienia.

Podczas spotkania moderatorów diecezjalnych Żywego Różańca, które odbyło się 11 marca w Rembertowie u sióstr loretanek, przyjęto uchwałę, która zachęca do włączania się w Wielką Nowennę Fatimską. Poniżej zamieszczam najbardziej podstawowe informacje o tym dziele. Mam nadzieję, że autentyczna miłość do Maryi, która w Was jest, zaowocuje licznym uczestnictwem w tym dziele.

Nasze stowarzyszenie ma swoją stronę internetową, gdzie będą zamieszczane wszystkie informacje na jego temat. Będzie także podstrona poświęcona działalności Żywego Różańca w naszej diecezji. ...

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł