Kościół
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Jezus zawsze jest z tobą

„Niech pociesza cię myśl, że radości nieba będą tym większe, im więcej dni upokorzenia i lat nieszczęścia poznamy na tym świecie” - głosił o. Pio. Co sprawia, że postać świętego z Pietrelciny nadal fascynuje ludzi na całym świecie?

Gemma di Giorgi od urodzenia była niewidoma. Przyszła na świat bez źrenic. Lekarze orzekli, że ślepota dziewczynki jest nieodwracalna. Rodzice byli zrozpaczeni. Babcia Gemmy nie traciła jednak nadziei i modlitwy o przywrócenie wzroku wnuczce kierowała do Boga za pośrednictwem o. Pio. Zdecydowała się nawet pojechać z Gemmą do San Giovanni Rotondo. O. Pio udzielił Komunii św. dziewczynce i uczynił na jej oczach znak krzyża. Wracając pociągiem do domu, wnuczka krzyknęła: „Babciu, ja widzę cały świat”. Badania potwierdziły cud: mimo braku źrenic Gemma widzi. O tym, że dla Boga nie ma nic niemożliwego, a święci są skutecznym kanałem wypraszania łask, przekonał się także dr Guglielmo Sanguinetti, jeden z najbliższych współpracowników o. Pio. W kolejce czekających na spowiedź u kapucyna stanęła kobieta z walizką.

Po podejściu od konfesjonału zaczęła głośno płakać, po czym otworzyła walizkę, pokazując o. Pio zawinięte w materiał zwłoki sześciomiesięcznego dziecka. Wzruszony zakonnik wziął ciało niemowlęcia w dłonie i modlił się. Po chwili oddał je matce, upominając: „Przestań płakać, nie widzisz, że twoje dziecko śpi?”. Przywrócone do życia niemowlę spokojnie oddychało.

 

Cuda świętego

Świadectw uzdrowień za wstawiennictwem o. Pio jest wiele, a jednak za największe cuda uznaje się historie spektakularnych nawróceń. Jedną z najgłośniejszych był powrót do Kościoła i porzucenie komunizmu przez marksistowską aktywistkę Italię Betti określaną we Włoszech mianem „herod baby Karola Marksa”. Profesor matematyki i jedna z czołowych przywódców włoskiej partii komunistycznej przez wiele lat objeżdżała miasteczka i wsie, propagując ateistyczny komunizm oraz laickie nauczanie i walcząc o wyrywanie osieroconych w czasie wojny dzieci z rąk katolickich księży i zakonów. Betti przypadkowo trafiła także do San Giovanni Rotondo, gdzie podczas spotkania z o. Pio nawróciła się, publicznie wyznając swoją grzeszną przeszłość. ...

AW

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł