Kościół
Źródło: M
Źródło: M

Język wiary i miłości

Zachwyt entuzjazmem wiary w Brazylii, otwartość papieża Franciszka oraz spotkania z młodymi z całego świata - takie wspomnienia zostaną w uczestnikach Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro.

Nie udało się jej wyjechać do Sydney. Madryt też ją ominął. W końcu nadszedł czas na Rio. – Czemu tak daleko? Przecież to na drugim końcu świata: inna kultura, mentalność – Monika Zdanowska przyznaje, że czuła obawy. W końcu do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży przekonali ją rodzice.

Rozśpiewani i radośni

Pobyt w Brazylii spowodował prawdziwą przemianę w młodej członkini Duszpasterstwa Akademickiego w Siedlcach. Wraz z innymi pielgrzymami odwiedziła parafię w Sao Jose Dos Campos, w której pracował polski ks. Rudolf Komorek (obecnie trwa jego proces beatyfikacyjny), centrum Sao Paulo, a także uczestniczyła w tygodniu misyjnym w Kurytybie. – Parafianie proroka Eliasza zgotowali nam huczne powitanie. Ok. trzystu osób czekało późnym wieczorem na nasz przyjazd. Były fajerwerki, wspólna modlitwa i śpiewy. Następnie zostaliśmy przedstawieni rodzinom, u których zamieszkaliśmy. ...

KO

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł