Rozmaitości
Źródło: GCKSiT w Kodniu
Źródło: GCKSiT w Kodniu

Jubileusz Jarzębiny

Od 25 lat swoim śpiewem promują region, a szczególnie tereny nadbużańskie, dbając o autentyzm i wierność przekazu. W sobotę, 2 lipca, zespół Jarzębina z Zabłocia świętował w Kodniu ćwierćwiecze działalności artystycznej.

Zespół śpiewaczy „Jarzębina” pochodzi z Zabłocia. Powstał w 1991 r. W swoim repertuarze ma kilkadziesiąt pieśni ludowych, szczodrywek i kolęd. Jest też laureatem konkursów, m.in. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.

Na jubileusz do Kodnia przybyło wielu gości. Nie mogło zabraknąć wspierających działalność zespołu. wójta gminy Jerzego Trocia i dyrektora Gminnego Centrum Kultury Sportu i Turystyki Piotra Skólimowskiego. Powiat bialski reprezentowali radni Mariusz Kiczyński, Arkadiusz Misztal oraz Tomasz Andrejuk, którzy uhonorowali śpiewaków medalem „Zasłużony dla Powiatu Bialskiego”.

Z Jarzębiną świętowały też zaprzyjaźnione zespoły: Macierz z Ortela Królewskiego, Podlasianki z Rokitna, Bokińczanka z Bokinki Królewskiej, Dobrynianki z Dobrynia Dużego, Dworzanki z Kol. Piszczac.

MD