Kultura
Źródło: BZ
Źródło: BZ

Kabarety bawiły

Publiczność wybrała zwycięzców VIII Ogólnopolskiego Przeglądu Satyryków i Łgarzy w Międzyrzecu Podlaskim. Najbardziej podobała się grupa „Czwarta Fala” z Kielc.

Przegląd kabaretów, który odbył się 30 maja w Sali kina „Sława”, zorganizowało Międzyrzeckie Stowarzyszenie Teatralne i Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu. Imprezę poprowadził Leszek „Gomes” Sokołowski, któremu towarzyszył Olomim, czyli zabawny Aleksander Cezary Adamczyk. – Cieszę się, że publiczność dobrze się bawiła. Przekrój skeczy był bardzo różny i było w czym wybierać – podsumowuje Leszek Sokołowski. Publiczność głosowała, wrzucając do urn każdego z kabaretów karteczki otrzymane przy wejściu. Po podliczeniu okazało się, że najwięcej zebrał ich kabaret „Czwarta Fala” w składzie: Mateusz Lewkowicz, Łukasz Książek i Damian Lebieda. Młodzi ludzie przyjechali do Międzyrzeca aż z Kielc, a widzów bawili programem „Aktywizacja zawodowa obszarów patologiczno – dresiarskich”. Jako najlepszy kabaret przeglądu otrzymali 1500 zł. – To życie dostarcza nam tematów do skeczy. Gramy ten program od listopada, ale on ciągle ewoluuje. Ulepszamy skecze obserwując, jak reaguje publiczność – powiedział Mateusz Lewkowicz.

Drugie miejsce zajął kabaret „Żak i Szpak”, czyli Grzegorz Szpak i Ścibor Szpak z Wrocławia, którego skecz o telefonach komórkowych wzbudził salwy śmiechu. Natomiast trzecie miejsce przyznano jedynemu kabaretowi żeńskiemu „Mieszane uczucia z Kraśnika”, w składzie Edyta Bodys i Joanna Dąbrowska. Wystąpił też kabaret „Numer Dwa” z Białegostoku i „Grupa Kozaka”. Różnorodność tematów, jakie kabarety wykorzystywały w swoich skeczach, była zaskakująca, a publiczność śmiała się i nagradzała uczestników gromkimi brawami.

BZ