Aktualności
Kamienica będzie miała mural

Kamienica będzie miała mural

Do końca czerwca można wziąć udział w ogólnopolskim konkursie na projekt muralu, który ozdobi pustą ścianę kamienicy „Pod wieszczami” przy ul. Narutowicza w Białej Podlaskiej.

Grafika ma stanowić swego rodzaju wizytówkę miasta i wprowadzać mieszkańców oraz turystów w artystyczny i przyjazny sztuce klimat Białej Podlaskiej. Prace można składać w magistracie.

Konkurs skierowany jest do pełnoletnich osób fizycznych lub zespołów autorskich. Tematyka muralu o wymiarach ok. 24,06 m na 9,15 m musi być związana z historią miejscowości. W projekcie mogą zostać podkreślone wartości związane z jej tradycją i historią. Kompozycję muralu należy też odpowiednio wpisać w kontekst architektoniczny ściany budynku.

Prace wraz z dokładnie i czytelnie wypełnioną kartą zgłoszeniową i kosztorysem realizacji należy dostarczyć listownie, kurierem lub osobiście do 30 czerwca do urzędu miasta – ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 3, 21-500 Biała Podlaska. Informacje szczegółowe są dostępne na stronie magistratu: bialapodlaska.pl.

Zabytkowa kamienica z końca XIX w. zawdzięcza swoją nazwę dwóm popiersiom ustawionym we wnękach muru – Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego. Dodatkowo na narożu znajduje się wieżyczka, w której umieszczono datę powstania budynku. Jedna ze ścian pozostaje od dawna pusta. Obiekt pierwotnie należał do architekta Karola Iwanickiego, a od 1904 r. do Romana Rosińskiego i jego spadkobierców.

MD