Opinie
Źródło: KO
Źródło: KO

Kap, kap…

Najbardziej motywują nas wodomierze. Zliczając każdą kroplę wody, chcielibyśmy zużywać ją oszczędnie i rozsądnie. Ale łatwo powiedzieć: oszczędzajmy wodę! Jak to jednak robić bez większych wyrzeczeń? Na początku trzeba zacząć od zmiany nawyków.

Woda jest jednym z najważniejszych czynników umożliwiających życie na Ziemi. Coraz częstsze zmiany klimatu powodują spadek jej dostępności w wielu częściach świata, przez co woda staje się zasobem coraz rzadszym.

Susze i powodzie

Coraz bardziej powszechne stają się skrajne warunki pogodowe. Wystarczy chociażby przypomnieć powódź, jaka nękała Wielką Brytanię w zeszłym roku, czy lokalne podtopienia w naszym kraju. Wielu mieszkańców musiało opuścić domy lub zostało odciętych od świata z powodu ulewnych deszczy. Zmienne warunki atmosferyczne to również utrapienie dla rolników. Susze powodują bowiem większe zużycie wody w celu nawodnienia upraw. Gwałtowne opady natomiast nie wpływają pozytywnie na stan zasobów wodnych. Wręcz przeciwnie – mogą one przeciążyć naturalne zlewnie i spowodować wylanie się ścieków zanieczyszczających wodę, z której korzystają ludzie. Równie poważnym problemem jest niedobór wody, szczególnie w niektórych krajach rozwijających się, gdzie pustynnienie wymusza migrację z ziemi przodków. ...

Kinga Ochnio

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł