Kościół
Źródło: XAA
Źródło: XAA

Kapłani proszą o modlitwę

Kapłan to zwykły człowiek. Z bardzo ludzkimi przyzwyczajeniami, słabościami, wadami i grzechami. Dlatego każdy ksiądz potrzebuje wiernych. Ich życzliwości, serca, czasami porady, a najbardziej modlitwy.

Św. Jan Maria Vianey, patron proboszczów, mówił, że „dobry pasterz, pasterz według Bożego serca, jest największym skarbem, jaki dobry Bóg może dać parafii i jednym z najcenniejszych darów miłosierdzia Bożego”.

Jednak o takiego kapłana trzeba się modlić. Bo ksiądz nie staje się świętym, gdy przywdzieje sutannę. Pozostaje zwyczajny i prosty, jak Chrystus z Ewangelii. Choć oczywiście daleko mu do swego Mistrza, Jego miłości, dobroci i czystości serca. Dlatego każdy kapłan potrzebuje wsparcia wspólnoty. Papież Jan Paweł II od pierwszych dni swojego pontyfikatu w pokorze serca prosił nas, abyśmy wstawiali się za nim u Pana. Wielokrotnie podkreślał też, że był „silny siłą naszej modlitwy”.

Dzisiaj natomiast pokutuje przekonanie, że to księża mają modlić się za nas, a my za nich już nie. Nic bardziej mylnego. W dobie kryzysu wiary i ataków na Kościół wierni tym bardziej powinni otoczyć troską swoich duszpasterzy. Dlatego kilka miesięcy temu, z inicjatywy świeckich, powstał internetowy portal www.kaplani.com.pl.

– Tak wiele złych i nieprawdziwych rzeczy powiedziano i napisano o naszej wierze. Chcemy, aby ten portal był próbą pozytywnego spojrzenia na sprawy Kościoła i księży – tłumaczy ks. ...

Jolanta Krasnowska

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł