Aktualności
Karty dla dużych rodzin

Karty dla dużych rodzin

Międzyrzeckie rodziny wielodzietne korzystają z Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny oraz z lokalnej Karty rodziny 3+. Te, które jeszcze takich kart nie mają, mogą je uzyskać w urzędzie miasta.

Karty uprawniające rodziny wielodzietne do zniżek posiadają 174 rodziny. „Karta Rodziny 3+” jest wydawana przez urząd miasta rodzinom zamieszkującym w Międzyrzecu Podlaskim, posiadającym troje i więcej dzieci do 20 lat. Wprowadza szereg zniżek – m.in. w opłatach za korzystanie z przedszkola, z oferty Miejskiego Ośrodka Kultury, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Międzyrzeckiej Komunikacji Miejskiej. Do programu przyłączyły się też: księgarnia, restauracja, sklepy z odzieżą i gabinet lekarski. Więcej informacji o Karcie rodziny 3+ i lista 18 lokalnych partnerów programu dostępna jest na stronie internetowej urzędu miasta.

Rodziny z trójką lub więcej dzieci mogą także uzyskać ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny. Rodzice przynajmniej trójki dzieci są posiadaczami kart dożywotnio, dzieci – do lat 18, a studiujące – do ukończenia 25 roku życia. Dokument jest opatrzony imieniem i nazwiskiem posiadacza. Każda karta ma swój numer, termin ważności oraz logo programu i kod. Podobnie wygląda karta międzyrzecka.

– Zniżki posiadaczom karty dużej rodziny oferują m.in.: PKP Intercity, Przewozy Regionalne, Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Kopalnia Soli w Wieliczce, muzea narodowe w Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu, Stadion Narodowy w Warszawie – informowała w Lublinie podczas konferencji na temat kart dużej rodziny podsekretarz stanu w ministerstwie pracy Elżbieta Seredyn. Pełna lista blisko tysiąca partnerów oferujących zniżki znajduje się na stronie internetowej programu.

Aby uzyskać karty i prawo do rabatów, należy złożyć wnioski w pokoju nr 14 urzędu miasta.

BZ