Aktualności
Każdy może zmieniać miasto

Każdy może zmieniać miasto

21 października rusza głosowanie w ramach kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. Do wyboru jest dziesięć propozycji zgłoszonych przez mieszkańców Radzynia Podlaskiego.

– W sumie wpłynęło 12 wniosków, ale po analizie do dalszego etapu zakwalifikowano dziesięć. Dwa nie spełniły wymogów ogólnodostępności, czyli zapewnienia możliwości czerpania nieodpłatnie korzyści z efektów realizacji projektu na równych zasadach wszystkim mieszkańcom miasta – wyjaśnia Anna Wasak, rzecznik urzędu miasta w Radzyniu Podlaskim.

Wśród projektów, na które można głosować od 21 października, są: doposażenie placu zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 1 przy ul. Armii Krajowej 12, ławeczka Karola Lipińskiego z jego muzyką przy ul. Jana Pawła II, budowa liczącego 200 m chodnika na ul. Zabielskiej, park street workout przy ul. Wyszyńskiego, utworzenie punktu tymczasowego zatrzymania zwierząt domowych przy ul. Brzóstówieckiej, który ma pomóc w działaniach ograniczających bezdomność psów i kotów, zakup mebli i sprzętu do filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Z. Przesmyckiego, ogólnodostępna toaleta na stadionie miejskim, oświetlenie boiska treningowego na stadionie, budowa ścieżki rowerowej przy ul. Wyszyńskiego, budowa trzech altanek na radzyńskim bulwarze nad Białką.

– Głosowanie potrwa do 25 października włącznie. Może wziąć w nim udział każdy mieszkaniec miasta, który ma ukończone 16 lat. Swój głos można oddać maksymalnie na dwa projekty – przypomina A. Wasak.

Głosowanie będzie odbywało się w sali konferencyjnej urzędu miasta w dniach i godzinach: 21 – 22 października – 8.00 – 16.30, 23 października – 11.00 – 19.00, 24 – 25 października – 8.00 – 16. 30.

MD