Sport
Źródło: P
Źródło: P

Kiedy koniec?

Dalej nie wiedzie się naszym zespołom, które przegrywają mecz za meczem. Światełko w tunelu to remis Orląt z wiceliderem w Łukowie.

III liga

23 kolejka

Orlęta Łuków – Stal Rzeszów 1:1. Bramka dla Orląt: A. Gaj 25, Orlęta Radzyń – Unia Nowa Sarzyna 0:3, Stal K. – Stal M. 1:1, Tomasovia – Górnik II 0:2, Spartakus – Wisłoka 0:0, Karpaty – Orzeł P. 1:0, Izolator – Avia 1:0.

24 kolejka

Orlęta R. – Izolator 0:3

Po początkowym okresie wyrównanego meczu, kiedy to na bramkę gości uderzał Panek i Ptaszyński, do głosu zaczęli dochodzić piłkarze z Boguchwały. Ich akcje były coraz groźniejsze i tylko udane interwencje Krzysztofa Stężały zapobiegały utracie gola. Golkiper z Radzynia nie był jednak w stanie zapobiec utracie bramki w 45 min., kiedy to na listę strzelców wpisał się Skiba. Po zmianie stron Izolator dalej posiadał inicjatywę i w 54’, po lobie Brockiego, zdobył drugiego gola. Gospodarzy dobił cztery minuty potem Bereś, ustalając wynik na 0:3. Radzynianie mieli jeszcze okazje na honorowego gola za sprawą Ślusarczyka, ale jego uderzenie zostało zablokowane. Z kolei Izolator mógł podwyższyć po strzałach Porady i Brockiego. W spotkaniu z nim nie zagrał już Paweł Pliszka, któremu, tak jak wcześniej Danielowi Szewcowi, podziękowano za grę.

Orlęta Ł. – Resovia 0:1

Łukowianie starali się, ale rywal był po prostu lepszy. Akcje zespołu gospodarzy kończyły na dobrze zorganizowanej obronie gości, która nie dopuszczała ich w swoje pole karne. Lider grał uważnie w obronie, a w ofensywie przeprowadzał groźne ataki, z których jeden zakończył się golem Danielaka. Resovia miała kolejne okazje na bramki, a Orlęta tak naprawdę nie stworzyły żadnej sytuacji. W meczu z Resovią, a wcześniej ze Stalą Rzeszów zagrał nowy bramkarz łukowian – Olszewski, były zawodnik m.in. Śląska Wrocław i Jagielonii Białystok.

Orlęta Radzyń – Izolator Boguchwała 0:3 (0:1). Bramki: Skiba 35, Brocki 64, Bereś 68.

Orlęta: Stężała – Ptaszyński, Jakubiec, Kępa, Syta, Leszkiewicz, Dąbrowski (69 Krasuski), Tarkowski, Koczkodaj, Wołek (69 R. Ślusarczyk), Panek. Trener: M. Majka.

Orlęta Łuków – Resovia Rzeszów 0:1 (0:0). Bramka: Danielak 75.

Orlęta: Olszewski – M. Szewczak, Grula, Janicki, Wryk, Rodak, Wróbel (70 Purzycki), Skrzymowski, Marciniak (63 Aleksandrowicz), Dziewulski, A. Gaj. Trener: D. Solnica.  

Pozostałe wyniki: Karpaty Krosno – Stal Kraśnik 2:0, Spartakus Szarowola -Tomasovia Tomaszów Lubelski 1:0, Stal Rzeszów – Stal Mielec 1:0, Wisłoka Dębica – Łada Biłgoraj 2:0,

Unia Nowa Sarzyna – Górnik II Łęczna 0:2, Orzeł Przeworsk – Avia Świdnik 0:2.

Andrzej Materski