Aktualności
Kilometry dobra

Kilometry dobra

Do 20 maja potrwa konkurs dla szkół z diecezji uczestniczących w kampanii „Kilometry Dobra” organizowanej przez Caritas.

„Kilometry Dobra” to międzynarodowa akcja, podczas organizacje partnerskie zbierają pieniądze na różnorakie cele, aby szerzyć dobro w świecie. W tym roku siedlecka Caritas za cel obrała sobie zbiórkę środków na remont i adaptację budynku w Milanowie. Powstanie tam Centrum Aktywności, aby osoby niepełnosprawne i starsze miały godne warunki podczas aktywizacji i rehabilitacji. Caritas diecezjalna chce poprzez akcję przybliżyć również wszystkim sylwetkę sługi Bożego bp. Ignacego Świrskiego – został on wybrany patronem i filantropem kampanii.

Konkurs polega na zebraniu jak największej sumy pieniędzy w ramach kampanii. Pieniądze mogą być zbierane również poza terenem szkoły. Organizacja zachęca również do przekazania CDS relacji fotograficznej i/lub audiowizualnej, pokazującej zaangażowanie uczniów w akcję. Zebrane środki będą przeliczane na jednego ucznia (by wyrównać szanse szkół miejskich i wiejskich). Okres zbierania funduszy trwa od 1 marca do 20 maja. Nagrodą główną w konkursie jest bon finansowy w wysokości 3 tys. zł do zrealizowania przez szkołę, a nagroda dodatkowa po pierwszym i drugim etapie to bony w wysokości 1 tys. zł. Finał „Kilometrów Dobra” i ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 2 czerwca w Siedlcach. Regulamin i deklaracja udziału szkoły w konkursie jest dostępna na stronie www.siedlce.caritas.pl. Więcej informacji: ks. Paweł Wojdat, e-mail: kilometrydobra@caritas.pl, tel. 796-020-585.

Anna Nowińska, BPCDS