Aktualności
Kino pod chmurką

Kino pod chmurką

Radzyński Ośrodek Kultury wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców organizuje wakacyjne „Kino pod chmurką”. Będzie to cykl plenerowych projekcji filmów, odbywających się przez dziesięć kolejnych czwartków.

Rozpoczynamy 28 czerwca o godz. 21.00 (teren trawiasty od strony północnej Pałacu Potockich). Wstęp wolny.

Każdy mieszkaniec Radzynia mógł wziąć udział w głosowaniu na filmy, które chciałby obejrzeć. Odbyło się ono na początku czerwca. – Przygotowaliśmy 25 propozycji podzielonych na 5 kategorii: „Kino dla zakochanych”, „Kino nie tylko dla najmłodszych”, „Kino mocnych wrażeń”, „Kino dla ducha” i „Kino na dobry humor”. Chcieliśmy, by to mieszkańcy Radzynia mieli wpływ na to, jaki filmy zostaną wyświetlone – powiedział nam Robert Mazurek, dyrektor ROK. Głosować można było na trzy sposoby – mailowo, za pośrednictwem Facebooka i z wykorzystaniem kuponów wydrukowanych w Biuletynie Informacyjnym Miasta Radzyń. – Jak się okazało plebiscyt cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. W głosowaniu oddano ponad 1,5 tys. głosów, co naprawdę może cieszyć – dodaje R. Mazurek.

Projekcje będą miały charakter bezpłatny. Jednak dla podniesienia komfortu oglądania każdy będzie mógł wynająć sobie leżak (cena 5 zł). Ponadto można przynieść ze sobą krzesełko, taboret, karimatę, materac bądź koc. Na pewno dla wszystkich znajdzie się miejsce. W przypadku złej pogody projekcje zostaną przeniesione do sali kinowej Radzyńskiego Ośrodka Kultury.

28 czerwca o godz. 21.00 jako pierwsza zostanie wyświetlona bajka dla dzieci pt. „Gang Wiewióra”. Z kolei na plakacie prezentujemy harmonogram projekcji na całe wakacje.

Zapraszamy w imieniu Radzyńskiego Ośrodka Kultury.