Źródło: MS
Źródło: MS

Klasa AS-a

Ósemka wygrywa z rezerwami AZS Olsztyn, Wilga zaprzepaściła szanse na ogranie zespołu z Białołęki.

Ósemka – AZS UWM II 3:0

Mecz Ósemki z zespołem z Olsztyna nie zapowiadał się na łatwy pojedynek. AZS UWM II, mówiąc wprost, nie leży siedlczanom, bowiem najczęściej z siedlecko-olsztyńskich konfrontacji zwycięsko wychodzili gracze z miasta nad Łyną. Ponadto Ósemka w ostatnich trzech spotkaniach doznała dwóch porażek i musiała pokonać akademików, by odzyskać równowagę i oddalić się od grupy pościgowej, walczącej o drugie miejsce. Początek meczu należał do olsztynian, którzy grali pewnie i, wykorzystując błędy gospodarzy, uzyskali 2-3 punktową przewagę. Do stanu 19:19 to goście prowadzili grę. Przełomowym momentem było wejście na zagrywkę Pawła Łęgowskiego. Do spółki z Bartoszem Jesieniem sprawili, że Ósemka wygrała tę partię do 22. Drugi set to popis gry gospodarzy. Szczególnie dobrze prezentowali się siedleccy siatkarze, gdy na zagrywce pojawiał się Mariusz Kuczko. Zwycięstwo do 13 punktów sprawiło, że nastroje przed trzecim setem były znakomite. Goście odbudowali się jednak i toczył się wyrównany bój. Do stanu 18:14 dla przyjezdnych wydawało się, że to oni rozstrzygną tę partię na swoją korzyść. Jednak Ósemka znów pokazała charakter. Cztery kolejne akcje na ich korzyść spowodowały, że na tablicy pojawił się wynik remisowy 18:18. Wprawdzie olsztynianie zdołali wyjść na prowadzenie 21:19, ale podopieczni Macieja Nowaka – niesieni dopingiem publiczności – doprowadzili do stanu 23:23 i wykorzystali dwie kolejne piłki, wygrywając ostatecznie na przewagi.

AS Volley – Wilga 3:2

Spotkanie z AS-em było ważne dla Wilgi, która – podobnie jak drużyna z Białołęki – walczy o znalezienie się w pierwszej czwórce, co pozwoli walczyć w fazie play-off o miejsca 1-4. Spotkanie było wyrównane przez cztery sety i połowę tie-breaka. Wprawdzie w drugiej partii gospodarze wygrali do 18, ale garwolinianie wiele nie ustępowali. Po czterech setach był remis 2:2 i tie-break miał zadecydować o wszystkim. Zespół grającego trenera Jakuba Sokołowskiego zaczął piątą partię bardzo dobrze. Prowadził 8:3 i wydawało się, że sukces jest blisko. Niestety zepsuta zagrywka, potem wiele ataków w aut i AS objął prowadzenie 13:11. Wilga wyciągnęła jeszcze na 14:13, ale ostatnie dwie piłki należały do gospodarzy i tym samym odnieśli oni zwycięstwo w całym spotkaniu. W następnej kolejce Wilga zagra derbowy mecz z Ósemką i będzie to praktycznie ostatnia szansa dla zespołu z Garwolina, by po wygranej zachować jeszcze szanse na walkę o miejsca 1-4.

II liga mężczyzn gr. 3

14 kolejka:

Ósemka Siedlce – AZS UWM II Olsztyn 3:0 (25:22, 25:13, 25:23)

Ósemka: Milewski, Krzaczek, Kuczko, Jesień, Hachuła, Łęgowski, Kołodziej (libero). Trener: Nowak / Prokurat.

AS Volley Białołęka – Wilga Garwolin 3:2 (23:25, 25:18, 25:27, 25:21, 16:14)

Pozostałe wyniki: AZS UW Warszawa – Pekpol Ostrołęka 0:3, Lechia Tomaszów Mazowiecki – KKS Armat Kozienice 3:0, RCS Czarni Radom – SKF Legia Warszawa 3:0.