Diecezja
Źródło: wsd.siedlce
Źródło: wsd.siedlce

Klerycy zwycięzcy

W ramach eliminacji do Mistrzostw Polski w piłce nożnej drużyn seminaryjnych drużyna piłkarska siedleckiego WSD rozegrała 30 listopada spotkanie rewanżowe z drużyną Metropolitalnego Seminarium Duchownego z Lublina. Mecz odbył się na obiekcie klubu sportowego Pogoń Siedlce.

Siedlecka drużyna przystąpiła do spotkania w identycznym składzie i ustawieniu jak podczas pierwszego meczu w Lublinie. Mecz rozpoczął się o 13.00. Zgodnie z oczekiwaniami, goście od samego początku przeprowadzali ataki na bramkę drużyny z Siedlec, jednak ich wysiłki były skutecznie powstrzymywane przez siedleckich obrońców i bramkarza. Nasi seminarzyści atakowali tylko sporadycznie, ale jeden z takich ataków przyniósł skutek. Alumn Artur Goławski zdobył bramkę po silnym strzale z linii pola karnego. Zgromadzeni na trybunach kibice, głównie alumni WSD z Siedlec, jeszcze nie skończyli cieszyć się z pierwszego gola, gdy wyjątkowej urody bramką popisał się kapitan siedleckiego zespołu – dk. Radosław Piotrowski. Uderzenie z dużej odległości, z pobliża linii autowej, mówiąc w żargonie piłkarskim: „za kołnierz”, nie dało bramkarzowi drużyny gości najmniejszych szans na obronę strzału. Dwa gole, zdobyte przez gospodarzy w dosyć szybkim tempie, nieco podłamały morale drużyny z Lublina, która jednak kontynuowała próby ataków. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0 dla drużyny z WSD z Siedlec.

W przeciwieństwie do pierwszej połowy, druga zaczęła się serią ataków siedlczan. Jeden z nich zakończył się sukcesem, gdy po zamieszaniu w polu karnym lublinian trzecią bramkę strzelił Marcin Prudaczuk. Klerycy z Lublina szukali swojej szansy w kontratakach. W ostatnich minutach spotkania zdobyli bramkę honorową, wykorzystując rzut rożny. Mecz zakończył się wynikiem 3:1.

Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 0:3 dla alumnów z Siedlec, a rozegrany został 9 listopada w Lublinie. Tak więc w dwumeczu siedlczanie wygrali 6:1 i pewnie awansowali do kolejnej rundy rozgrywek.

(xaa)