Aktualności
Kłopoty zażegnane

Kłopoty zażegnane

Bialski Ośrodek Ruchu Drogowego jako pierwszy w kraju odstąpił od umowy z Instytutem Transportu Samochodowego.

 ITS jest producentem oprogramowania, z którego korzystało wiele Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. Niestety po zmianie zasad dotyczących egzaminów na prawo jazdy producent nie zintegrował swojego systemu z systemami prowadzonymi przez starostwa powiatowe. W kłopotliwej sytuacji znalazło się ponad 30 polskich ośrodków. Z powodu przeszkód osoby, które rozpoczęły kurs po 19 stycznia, nie mogły przystąpić do egzaminu.

WORD-y, które korzystają z systemu informatycznego ITS, ciągle nie mają dostępu do tzw. profilu kandydata na kierowcę, czyli specjalnego systemu prowadzonego przez starostwa rejestrującego całą ścieżkę osoby starającej się o prawo jazdy. Dyrektor bialskiego ośrodka Zbigniew Kot poinformował, że w wyniku zaistniałej sytuacji podjęto decyzję o rozwiązaniu umowy z ITS i wdrożono system, którego administratorem jest Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych. – Administruje ona również systemem w starostwach, dlatego po zmianie operatora nasz ośrodek uzyskał dostęp do bazy profili i od dziś wszystko przebiega właściwie. Pierwsze profile kandydatów zostały już zaimportowane – podkreśla T. Kot.

Kłopoty WORD, które do tej pory współpracowały z ITS, wynikają z powodu konfliktu producentów oprogramowania komputerowego. Firmy nie mogą porozumieć się między sobą co do sposobu udostępniania bazy profili kandydatów na kierowców.

AWAW