Aktualności
Klub z imieniem

Klub z imieniem

Licealny Szkolny Klub Olimpijczyka ma patrona! Jest nim pochodzący z Międzyrzeca Podlaskiego Jerzy Homziuk, wybitny lekkoatleta i olimpijczyk.

 Uroczystość nadania klubowi imienia, połączona z odsłonięciem pamiątkowej tablicy w czytelni placówki, odbyła się 19 maja. W sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego zgromadziła się cała społeczność szkoły. Wśród gości, z którymi mogła spotkać się młodzież, był senator Andrzej Person, dziennikarz sportowy, komentator wydarzeń z igrzysk olimpijskich oraz mistrzostw świata i Europy, pełniący m.in. funkcję rzecznika prasowego Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W uroczystości uczestniczył także prof. Józef Bergier, rektor bialskiej Państwowej Szkoły Wyższej, burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego Artur Grzyb oraz Leszek Homziuk, brat J. Homziuka, olimpijczyka z Monachium z 1972 r., mistrza kraju w sztafecie (1973 r.) i w skoku w dal (1972 r.).

Punktem kulminacyjnym spotkania był wykład wygłoszony przez A. Persona na temat idei olimpizmu, wzbogacany licznymi anegdotami i opowieściami o osobistych doświadczeniach związanych z organizacją, przebiegiem i komentowaniem najważniejszych imprez sportowych. Młodzież miała niepowtarzalną okazję do zadawania pytań, na które wybitny gość chętnie udzielał odpowiedzi. Po wystąpieniu senatora prelekcję wygłosił prof. J. Bergier.

Uroczystość zakończyła część artystyczna. Przed gośćmi wystąpiła grupa breakdance oraz zespół prezentujący chillout.

BZ