Opinie
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Klucz do małżeństwa

Wierzymy, że jest to Boże dzieło, a do udziału zapraszamy wszystkich małżonków, którzy chcą czuć się kochanymi i pokochać prawdziwie osobę, z którą idą przez życie - mówią Monika i Daniel Leszczyńscy, zachęcając do udziału w Szkole Dialogu.

Monika i Daniel są małżeństwem z ponaddwudziestoletnim stażem: mają troje dzieci, pracują zawodowo, od wielu lat formują się w Domowym Kościele - rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie. Swoim doświadczeniem dzielą się z innymi, prowadząc kursy dla narzeczonych i dla małżeństw. Czytelnicy „Echa Katolickiego” mieli okazję ich poznać - na naszych łamach ukazał się cykl wywiadów dotyczących dialogu małżeńskiego. Przekonywali w nich, że jest to podstawowe, bardzo proste narzędzie pozwalające żonie i mężowi poznać samych siebie i siebie nawzajem, pokochać bezwarunkowo, stworzyć relację opartą na wzajemnej akceptacji i szacunku dla potrzeb drugiego.

Teraz postanowili pójść krok dalej. W lutym rusza zainicjowana przez M. i D. Leszczyńskich Szkoła Dialogu – bycia ze sobą. Ze strony duszpasterskiej za przedsięwzięcie odpowiada ks. dr Jacek Sereda, diecezjalny duszpasterz rodzin diecezji siedleckiej.

 

W trosce o relacje

Małżeństwo – przekonują Leszczyńscy – to wielka przygoda bycia z kochaną osobą i doświadczania szczęścia mnożonego razy dwa. – Małżeństwo jest dla nas synonimem głębokiego wewnętrznego pokoju, radości, spełnienia, przyjęcia swojego powołania. Zrozumienie jego istoty nie przychodzi jednak jak na pstryknięcie placów. Nas – jesteśmy o tym przekonani – doprowadził do tego dialog – stwierdza Daniel. – To nie jest tak, że jesteśmy idealni, że nie doświadczamy trudności. Dopadają i nas, tyle że dzisiaj już z mniejszym natężeniem i wiemy, jak je pokonać – dodaje.

– Szkoła Dialogu to propozycja dla wszystkich małżeństw, które chcą się rozwijać – nie tylko dla tych przeżywających kryzysy. ...

Monika Lipińska

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł