Diecezja
podlasie24.pl
podlasie24.pl

Kobiecość jest miejscem chwały Boga

26 maja w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbyła się IX Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet.

Spotkanie minęło pod hasłem „Kobieta wolna”. W trakcie zjazdu był czas nie tylko na modlitwę i formację, ale także na… taniec. Zgromadzonych powitał ks. kan. dr Jacek Sereda, diecezjalny duszpasterz rodziny. Potem uczestniczki pielgrzymki wysłuchały konferencji wygłoszonej przez dominikankę s. Małgorzatę Lekan, która na co dzień towarzyszy kobietom na drodze duchowego i osobowego rozwoju.

Na początku siostra przypominała: – Bóg jest po twojej stronie i potrzebuje ciebie. Zaprasza, byś była Jego współpracownikiem. Aby tak się stało, trzeba mieć w sobie wolność. Ta współpraca to nie tylko niesamowita godność i zaproszenie, ale również przygoda. Potem tłumaczyła, co przeszkadza w zostaniu współpracownikiem Boga. – Nie może być nim ten, kto odrzuca Boże zaproszenie do rzeczy wielkich, do misji na miarę Boga. Jego współpracownikiem nie będzie też ktoś, kto nie czuje się przy Nim bezpiecznie, kto Mu nie ufa, kto nie czuje się tego godny.

 

Maryja naszym wzorem

Dominikanka podkreślała, że współpracownikiem Boga może być ten, kto stawia Go na pierwszym miejscu. – Można się tym współpracownikiem nie czuć, ale ważny jest wybór i świadoma decyzja. Postaw Boga na pierwszym miejscu, bo tu zaczyna się wolność – przekonywała. ...

AWAW

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł