Rozmowy
Źródło: Fotolia
Źródło: Fotolia

Kochaj i wymagaj

W rankingach od lat nieodmiennie czołowe miejsce zajmują szkoły katolickie. Nie dziwi to Księdza? Kościół obrywa z każdej strony, a wybory rodziców i dzieci zdają się przeczyć obiegowym opiniom.

Popularność szkół katolickich da się zauważyć w całej Europie, także w społeczeństwach mocno zlaicyzowanych. Czy to dziwi? I tak, i nie. Rodzice są świadomi, że świat, gdzie nic już nie jest pewne, nie będzie w stanie dać szczęścia ich dzieciom. Szukają fundamentu, stałości, na których można by oprzeć życie. Czasem jest to wewnętrzna intuicja, innym razem poczucie własnej porażki i pragnienie, aby oszczędzić im smaku goryczy zawiedzionych nadziei, którą dobrze znają. 

A może chodzi o to, że szkoły katolickie zwykle legitymują się bardzo dobrymi efektami dydaktycznymi?

Z pewnością to także jest jednym z kluczowych motywów wyboru. Wystarczy przejrzeć tegoroczne zestawienie pięciuset najlepszych polskich liceów, aby zobaczyć, jak wiele widnieje tam szkół katolickich. 

Jaki jest pomysł na sukces szkoły? Zna Ksiądz odpowiedź na to pytanie?

Placówki, którymi kieruję, są bardzo młode. Uczę się ich. Spotykam się z dyrektorami szkół katolickich z całej Polski. Rozmawiamy, dzielimy się doświadczeniami. ...

WA

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł