Aktualności
Kochani Przyjaciele i Darczyńcy naszej mariańskiej misji na Filipinach!

Kochani Przyjaciele i Darczyńcy naszej mariańskiej misji na Filipinach!

Kochani Bracia i Siostry, okres Bożego Narodzenia i koniec roku to czas podsumowań oraz dziękczynienia za miniony rok. Dlatego raz jeszcze pragnę bardzo podziękować za Waszą ofiarność, a przy tym podzielić się doświadczeniem mojego kapłańskiego, misyjnego życia.

To był najpiękniejszy rok w moim życiu, dlatego że większość spośród mijających 12 miesięcy spędziłem na myśleniu i działaniu, pomagając ofiarom tajfunu z grudnia 2011 r. To był rok wielkiej łaski! Byłoby to jednak niemożliwe, gdyby nie Wasza ofiarność i dobroć serca. Ja byłem tylko ambasadorem, przekazicielem Waszej hojności. Byłem też świadkiem wielu cudów… Pan Bóg udzielił mi łaski bycia blisko ludzi cierpiących. Myślę w tej chwili o rodzinie, która podczas zeszłorocznego tajfunu straciła pięcioro dzieci, o rodzicach dziecka, które konało w moim samochodzie w drodze ze szpitala do obozu ewakuacyjnego, bo lekarze nie dawali żadnych szans na przeżycie i rodzice zdecydowali, aby malutka Shaira umierała w ich objęciach z modlitwą do Mama Mary na ich ustach. Myślę o wielu innych dotkniętych i ocalonych, których dzięki Waszej ofiarności udało się przygotować do sakramentów małżeństwa i chrztu, udawało się ich karmić i leczyć, ale przede wszystkim dawać im nadzieję, że jest na tym świecie ktoś, kto o nich nie zapomniał, ich nie zostawi i nie opuści. Dzięki Waszej odwadze dzielenia się z innymi i ja nauczyłem się ducha ofiarności. Dzięki Waszemu świadectwu udało się nam, marianom, wraz z innymi zakonami przygotować m.in. ogromny projekt dla ponad 550 rodzin. W ramach realizacji projektu zakupiliśmy ziemię, na której chcemy wybudować domy dla ofiar tajfunu. Niestety, z przykrością muszę stwierdzić, że koniec roku napawa mnie smutkiem, iż z powodu braku środków nie damy rady wykończyć tego, co rozpoczęliśmy. Plan budowy 550 domów przerósł nasze dotychczasowe możliwości finansowe, a ogromna potrzeba pomocy wciąż istnieje. Patrząc na bezdomne ofiary tajfunu, wciąż koczujące w centrach ewakuacyjnych, po raz kolejny powierzam się Waszej modlitwie i szczodrobliwej ofiarności.

Z okazji świąt Narodzenia Jezusa Chrystusa życzę Wam wszelkiego błogosławieństwa i Bożej opieki. Życzę bliskości Boga, który kocha, bliskości w Waszych rodzinach, bliskości z Chrystusem, który przychodzi jako ubogie dziecko. Życzę Wam, abyście przy wigilijnym stole, a zwłaszcza podczas każdej Mszy św. pamiętali słowa św. Matki Teresy z Kalkuty:

(…) Jezus jest Głodnym, abym Go nakarmił

Jezus jest Spragnionym, abym Go napoił

Jezus jest Nagim, abym Go przyodział

Jezus jest Bezdomnym, abym Go przyjął do siebie

Jezus jest Chorym, abym się Nim opiekował

Jezus jest Samotnym, abym Go kochał

Jezus jest Odrzuconym, abym Go przyjął

Jezus jest Trędowatym, abym obmył Jego rany

Jezus jest Żebrakiem, abym się do Niego uśmiechnął

Jezus jest Najmniejszym, abym Go wziął w ramiona

Jezus jest Ślepcem, abym Go prowadził

Jezus jest Niemym, abym mówił do Niego

Jezus jest Chromym, abym szedł z Nim pod rękę

Jezus jest Więźniem, abym Go odwiedził

Jezus jest Starcem, abym Mu usłużył

Jezus, kocham Go całym sercem, całym moim istnieniem.

Oddaję Mu wszystko, nawet moje grzechy. On poślubił mnie z czułością i miłością.

Teraz i przez całe życie jestem oblubienicą mego ukrzyżowanego Oblubieńca.

Amen.

Ze szczerą braterską modlitwą,

ks. Darek Drzewiecki, marianin 
Ofiary można wpłacać na konto Zgromadzenia Księży Marianów: Zgromadzenie Księży Marianów, Sekretariat Misyjny, ul. Św. Bonifacego 9, 02-914 Warszawa, PKO BP SA Oddział 13 w Warszawie, nr 35 1020 1068 0000 1602 0067 2329, z dopiskiem „Pomagam – Filipiny”.

 


WA