Diecezja
Źródło: XWH
Źródło: XWH

Koczowisko Ministranckie

Ponad pół tysiąca ministrantów wzięło udział w I Diecezjalnym Koczowisku Ministranckim, które odbyło się 21 czerwca w Opolu Nowym w ramach obchodów 190-lecia erygowania diecezji siedleckiej.

Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią w kaplicy seminaryjnej. Później na boisku seminaryjnym rozegrano mecze o Puchar Koczowiska. Dyplomy i puchary wręczył młodym zawodnikom znany piłkarz – Cezary Kucharski, były reprezentant Polski w piłce nożnej.

W trakcie spotkania odbyły się także liczne zabawy: quizy, loterie oraz gry zespołowe. Wojsko Polskie z siedleckiego garnizonu zaprezentowało sprzęt bojowy, zaś strażacy z OSP Opole Stare – sprzęt gaśniczy. Odbyły się także pokazy ratownictwa medycznego i udzielania pierwszej pomocy. Ministranci mogli zobaczyć, jak wygląda w środku prawdziwy wóz bojowy, oraz sprawdzić się w strzelaniu do tarczy. Na przygotowanej arenie mogli przez moment poczuć się zapaśnikami sumo lub sprawdzić swą siłę na specjalnej platformie. Uszczuplone siły można było pokrzepić potrawami z grilla oraz grochówką.

Podczas spotkania odbyła się również „godzina ewangelizacji”. Grupa ewangelizacyjna z księdzem Tomaszem Bielińskim pokazała, jak chrześcijanin może przeżywać swoją radość, jak wspaniałą służbą jest ministrantura – powiedział główny organizator, ks. Wojciech Hackiewicz. Uczestnicy Koczowiska nie mieli co do tego żądnych wątpliwości – o czym świadczy ich entuzjazm i zapowiedzi, że na pewno przyjadą tu również za rok!

ks. Wojciech Hackiewicz