Kultura
Źródło: J
Źródło: J

Kolęda z „Mazowszem”

Mieszkańcy Zbuczyna oraz miłośnicy i amatorzy Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” mieli niecodzienną okazję do tego, by wysłuchać występu i zobaczyć znaną grupę na żywo.

– Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem. To niesamowite i niezwykłe wydarzenie z pewnością przejdzie nie tylko do historii parafii, ale całej miejscowości – mówili wierni, zgromadzeni w niedzielę, 10 stycznia, w kościele pw. św. Stanisława Bpa Męczennika w Zbuczynie. Niezwykłą chwilę z muzyką, w ramach cyklu Noworocznych Koncertów Kolęd pt. „Wigilia Polska”, zapewnił występ zespołu „Mazowsze”.

Niedzielne spotkanie powstało z inicjatywy posła na sejm RP Krzysztofa Wawrzyńca Borkowskiego, który podkreślił, że wspólne kolędowanie z zespołem ma już swoją tradycję. – „Mazowsze” koncertowało w diecezji siedleckiej już po raz szósty, zależało mi więc na tym, by w końcu zawitało również do pięknej, dużej i bardzo starej parafii Zbuczyn. Nie był to jednak jedyny powód uroczystego spotkania. Koncert stał się bowiem także swoistym podsumowaniem prac remontowych, jakie w ostatnim czasie wykonane zostały w naszym kościele, a zarazem podziękowaniem dla tych wszystkich, którzy włączyli się w renowację świątyni. Remont był bowiem pracą ogromną – zostało wymienione całe pokrycie dachowe kościoła – zaznacza K.W. Borkowski.

Koncert zgromadził tłumy wiernych, którzy z wielkim zainteresowaniem wysłuchali utworów wykonywanych przez „Mazowsze”. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania i, oczywiście, owacji na stojąco.  

GU