Rozmaitości

Kolory i smaki regionu

Kolejna edycja „Wiosny na polu i w ogrodzie” za nami. Oferta była bogata, pogoda sprzyjała plenerowej imprezie, stąd kupujących nie brakowało.

Handlowcy, doradcy oraz zwiedzający spotkali się przy ul. Kazimierzowskiej w niedzielę 14 kwietnia. Była to już 16 edycja wystawy, na którą zaprosił siedlecki oddział Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we współpracy z Miastem Siedlce. - „Wiosna...” od lat gwarantuje bogatą i różnorodną ofertę handlową, gdzie każdy z przybyłych gości nie tylko znajduje dla siebie odpowiedni asortyment wzbogacający przydomowy ogród, ale też jest w pełni usatysfakcjonowany z czasu spędzonego na imprezie wystawienniczo-targowej.

Jak co roku bardzo miło nam jest gościć stałych oraz nowych wystawców, instytucje działające w zakresie rolnictwa, ekologów, rękodzielników, koła gospodyń wiejskich oraz zespoły ludowe działające na naszym terenie, które umilają pobyt zwiedzającym przez cały czas trwania imprezy – mówił podczas oficjalnego otwarcia Tomasz Kondraciuk, komisarz przedsięwzięcia.

 

Do ogrodu i domu

Podczas targów można było zaopatrzyć się w sadzonki roślin i warzyw, krzewy ozdobne, drzewka owocowe, byliny, cebule, zioła i sprzęt ogrodniczy. Nie zabrakło oczywiście swojskich wędlin, serów, chlebów, przetworów, miodów, produktów tradycyjnych. Ciekawą ofertę prezentowały gospodarstwa agroturystyczne oraz zagrody edukacyjne. Oblegane były też stoiska, w których prowadzono degustację wędlin od rodzimego producenta oraz przysmaków regionalnych przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich. – Udział w wystawie to również doskonała okazja do wspólnych rozmów oraz uzyskania cennych informacji od pracowników ośrodka doradztwa i różnych innych instytucji działających w zakresie rolnictwa – zauważa dyrektor siedleckiego oddziału MODR-u Józef Jan Romańczuk.

 

Ważne, bo lokalne

„Wiosna na polu i w ogrodzie” to impreza oczekiwana nie tylko przez producentów, ogrodników oraz sympatyków ogrodnictwa. Ma wiele innych wymiarów – jak pisał w liście skierowanym do organizatorów minister rolnictwa Czesław Siekierski. Pozwala na bezpośredni kontakt kontrahentów i wystawców, wymianę doświadczeń, promuje region i instytucje działające w branży rolniczej, a także integruje środowisko lokalne. To również jedna z ciekawszych form odbudowy i ożywienia lokalnych oraz regionalnych rynków rolnych.

Iwona Zduniak-Urban