Aktualności
Kombii, lasery i historia

Kombii, lasery i historia

29 i 30 czerwca włodawianie będą świętować 485-lecie nadania praw miejskich. Wydarzenie historyczne zostanie przypomniane w trakcie Dni Włodawy.

Według źródeł historycznych Włodawa istniała już w pierwszej połowie XIII w. jako jeden z grodów księstwa halicko-wołyńskiego. W 1475 r. dobra włodawskie przejęli od wielkiego księcia Kazimierza IV Jagiellończyka książęta Michał i Aleksander Sanguszkowie, którzy wznieśli w mieście drewniany zamek. Ich staraniem przed 1525 r. Włodawa otrzymała prawa miejskie potwierdzone w 1540 r.

Na placu targowym przy ul. Lubelskiej w trakcie Dni Włodawy tradycyjnie zostanie rozstrzygnięty plebiscyt na Włodawianina 2018 r. O 15.00 rozpoczną się występy lokalnych artystów, m.in.: zespołu Złota jesień, grupy wokalnej Polesie, Kulczynianek, Seniorek z Dubeczna i uczniów z Włodawskiego Domu Kultury. O 18.00 z mocniejszym brzmieniem wystąpi włodawska formacja Komische Pilze. Tego dnia zaprezentuje się jeszcze Pawkin, a gwiazdą wieczoru będzie K.A.S.A.

30 czerwca, po występach zespołów śpiewaczych Kresowianki oraz Mołodyczki, przed publicznością zaprezentuje się m.in. Silk Queen. Gwiazdą tegorocznych Dni Włodawy będzie legendarna grupa Kombii, która pojawi się na scenie o 21.00. Niedzielna zabawę zakończy pokaz laserów.

Jednak dni miasta to nie tylko koncerty, ale i konkursy oraz występy artystyczne skierowane do najmłodszych włodawian. Nie zabraknie stoisk z prezentacją lokalnych stowarzyszeń oraz pokazem dorobku artystycznego twórców.

JS