Aktualności
Komputerowy ćpun

Komputerowy ćpun

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Ireny Ostaszyk w Mordach organizuje spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą, autorem książki pt. Komputerowy ćpun. Odbędzie się ono 1 czerwca (Dzień Dziecka) (początek o 11.30) w Sali Teatralnej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury.

– Książka jest o zjawisku uzależnienia od gier komputerowych, coraz częstszym w naszym społeczeństwie, szczególnie wśród młodzieży. Jest skierowana zarówno do graczy oraz  „kibiców” czyli osób w ich otoczeniu. Rodziny, przyjaciół, wszystkich tych, którzy sami nie grają w gry. Autor był po obu stronach barykady. Zna dobre i złe strony gier. Teraz będzie starał się przekazać swoją wiedzę.– informuje Łukasz A. Wawryniuk, dyrektor mordzkiej książnicy. Podczas spotkania autor odpowie na pytania nurtujące rodziców graczy, w tym jak rozpoznać uzależnienie od komputera i z czym ono się wiąże. Pokaże też dobrą stronę gier, bo nie każdy gracz jest życiowym nieudacznikiem. Spróbuje też pokazać graczom szkodliwe efekty grania na komputerze. Odpowie w końcu na wymówki, które sam z resztą kiedyś stosował. Najważniejsze jednak to to, iż wytłumaczy i zaproponuje krok po kroku jak wyjść z uzależnienia.

Spotkanie odbędzie się 1 czerwca (Dzień Dziecka) od godz. 11.30 w Sali Teatralnej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach. Szczegóły na www.mordzkieoko.wordpress.com.