Aktualności
Komunikacja w małżeństwie

Komunikacja w małżeństwie

Spotkanie odbędzie się w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie, 15-17 września, a poprowadzi je ks. Krzysztof Piórkowski (psycholog, terapeuta).

Diecezjalny duszpasterz rodzin ks. dr Jacek Sereda zaprasza małżeństwa do udziału w rekolekcjach poświęconych komunikacji. „«Mowa jest źródłem nieporozumień» – powiedział Lis do Małego Księcia (A. de Saint-Exupery). A jednocześnie ta sama mowa jest podstawowym wyposażeniem człowieka. Komunikacja słowna jest fundamentem naszych relacji interpersonalnych. Dziś, w czasach kryzysu słowa, potrzebujemy wzmocnienia tej podstawowej aktywności jaką jest komunikacja interpersonalna. Stąd pomysł warsztatów; żebyśmy mogli lepiej się porozumiewać potrzebujemy poznać i przećwiczyć nasze sposoby komunikowania się: te, które znamy, i te, których możemy się nauczyć. Komunikacja jest procesem. Na warsztatach możemy zobaczyć efekty naszego porozumiewania się z innymi osobami, zobaczyć jej skutki i dostrzec ich powiązania.” – czytamy w zaproszeniu Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Siedleckiej.

Spotkanie odbędzie się w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie, 15-17 września, a poprowadzi je ks. Krzysztof Piórkowski (psycholog, terapeuta). Zapisy od poniedziałku do piątku, w godz. 17.00-18.30, pod nr. tel. 83-352-51-14 lub 696-502-852. 

LA