Aktualności
Konkursy patriotyczne

Konkursy patriotyczne

Caritas Diecezji Siedleckiej ogłasza dwa konkursy patriotyczne dla szkół. Do wygrania są cenne nagrody!. Konkurs Fotograficzny „Patriota 2019” jest szczególnie adresowany do siedlczan, ale mogą w nim brać udział też inni mieszkańcy diecezji siedleckiej.

Polega on na wykonaniu fotografii ukazującej miłość do ojczyzny, przy czym interpretacja głównego założenia jest dowolna i zależy od kreatywności fotografa. Zdjęcie autor winien przesłać w wersji elektronicznej do 7 listopada, do 16.00, na adres e-mail: skc.siedlce@caritas.pl, podając swoje imię i nazwisko, adres e-mail i nr tel. Konkurs zostanie rozstrzygnięty 13 listopada. Trzy główne nagrody stanowią bony (z przeznaczeniem na sprzęt elektroniczny, RTV, AGD, komputerowy) o wartości: 1 tys. zł, 400 zł, 100 zł. Więcej informacji w regulaminie konkursu na stronie: www.siedlce.caritas.pl.

Konkurs Pieśni Patriotycznej dla Szkół „Patriota 2019” adresowany jest do szkół i przedszkoli z terenu diecezji siedleckiej. Składa się on z dwóch etapów: szkolnego i diecezjalnego. Pierwszy szkoły przeprowadzają we własnym zakresie, typując reprezentanta do etapu diecezjalnego. Zgłoszenia przyjmowane są w następujących kategoriach: „przedszkole” i „kl. I-III szkoły podstawowej”; „kl. IV-VIII szkoły podstawowej”; „szkoła średnia”. Zgłoszenia do etapu diecezjalnego dokonuje placówka oświatowa do 6 listopada, do 16.00, na adres e-mail: skc.siedlce@caritas.pl lub na adres: Caritas Diecezji Siedleckiej, ul. Budowlana 1, 08-110 Siedlce z dopiskiem „Patriota”. W etapie diecezjalnym każda szkoła będzie mogła zaprezentować jedną pieśń lub piosenkę patriotyczną. Etap diecezjalny i finał konkursu odbędą się 13 listopada w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach. Do wygrania są nagrody w postaci trzech bonów na zakup wyposażenia klasopracowni o wartości 1,5 tys. zł, 1 tys. zł, 500 zł. Konkurs współfinansowany jest ze środków siedleckiego urzędu miasta.

LI