Opinie
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Kopciuszek ma głos

Była to chyba najkrótsza sceniczna adaptacja „Kopciuszka”, jaką mieliśmy okazję oglądać. A zarazem najbardziej radosna i wzruszająca. Aktorzy - Grupa Teatralna Dzieci i Młodzieży z Zespołem Downa „Opatrzność” z Radomia - dali z siebie wszystko. Siedlecka prapremiera spektaklu miała miejsce we wtorek, 22 października, w Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego.

Było to siódme przedstawienie przygotowane przez radomską grupę oraz drugie wspólne przedsięwzięcie Siedleckiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Zespołem Downa „Zawsze Razem” i Grupy Teatralnej „Opatrzność”.

– Niewiele osób zadaje sobie trud, by zrozumieć, co mówią dzieci z zespołem Downa, a jeszcze mniej, by pomóc im zrobić to, o czym mówią. O ich akceptację najbardziej zabiegamy my, rodzice, bo to nam najbardziej zależy na tym, by otoczenie było przyjazne dla naszych dzieci – mówiła Mariola Toczyska, prezes stowarzyszenia „Zawsze Razem”, witając publiczność, która wypełniła salę do ostatniego miejsca, i wyjaśniając ideę spotkania „przy scenie”. – Dzięki pomocy grupy teatralnej z Radomia chcemy pokazać, co można osiągnąć, pracując z dzieckiem z zespołem Downa. Oczywiście potrzeba na to dużo czasu oraz zaangażowania i pomocy wielu życzliwych osób – podkreśliła, zapowiadając, że przedstawienie będzie prawdziwą lekcją tolerancji. Tym bardziej, że na widowni zasiadła młodzież niepełnosprawna, a obok niej – młodzi ludzie, którzy wiedzy o niepełnosprawności mają niewiele.

Baśniowy świat, prawdziwa bajka

Grupa teatralna „Opatrzność”, działająca przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu od pięciu lat, w Siedlcach gościła już po raz drugi. ...

Monika Lipińska

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł