Kościół
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Kościół rodziną silny

W niedzielę, 8 maja odbędzie się Diecezjalny Dzień Rodziny. Jego hasłem jest tytuł książki pasterza siedleckiego Kościoła, bp. Zbigniewa Kiernikowskiego - „Dwoje jednym ciałem”.

Uroczystości tradycyjnie odbędą się w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie. W ciągu ostatnich lat miejscowość ta stała się diecezjalnym miejscem modlitwy za rodziny, na które łaskawym okiem spogląda z obrazu „Madonna z Dzieciątkiem”, potocznie nazywana też przez mieszkańców – „Madonną z gruszką”.

– W tym roku mija dziesiąta rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Królowej Rodzin – przypomina ks. Jacek Sereda, diecezjalny duszpasterz rodzin. – Chcemy oddać cześć Maryi, pochylić się nad zadaniami współczesnej rodziny i wspólnie modlić się o siłę dla niej. Dlatego w imieniu wydziału duszpasterskiego i kustosza sanktuarium, ks. dziekana Tadeusza Lewczuka, zapraszam rodziny z dziećmi na 8 maja do Parczewa – dodaje kapłan.

Radośnie i owocnie

Ci, którzy zdecydują się wziąć udział w Diecezjalnym Dniu Rodziny, będą mogli wysłuchać katechezy biskupa siedleckiego o sakramentalności małżeństwa. Nie zabraknie również świadectw małżonków, którzy doświadczyli szczególnej interwencji Boga: jedno z nich wbrew lekarskim diagnozom i medycznym statystykom doczekało się upragnionego potomstwa, drugie opowie o swoim powołaniu do ojcostwa i macierzyństwa, które starają się realizować w swojej pracy, jaką jest prowadzenie rodzinnego domu dziecka. Fani popularnego serialu „Plebania” będą mieli okazję spotkania z aktorem Dariuszem Kowalskim. ...

MD

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł