Diecezja
IZU
IZU

Kościół to znak obecności Boga

Dziękując Panu za dziewięcioletnią historię waszej parafii, stajecie przed nowym zadaniem - budową kościoła.

Podejmijcie je, prosząc o wstawiennictwo i pomoc Matkę Kościoła oraz waszego patrona. Niech oni wspierają was w tym trudnym, ale pięknym dziele - mówił do parafian bp Kazimierz Gurda. W sobotę 26 sierpnia minęło dziewięć lat od powstania przy ul. Rakowieckiej w Siedlcach parafii, której patronuje św. Jan Paweł II. Utworzona została z części terytorium wspólnot św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Ducha Świętego. Tego dnia, podczas wieczornej Mszy św. dziękczynno-błagalnej odprawionej pod przewodnictwem bp. K. Gurdy, wierni modlili się o potrzebne łaski.

– Rozpoczynaliśmy od Mszy św. pod gołym niebem, sprawowanych przy postawionej tymczasowo wiacie. Następnie przez rok korzystaliśmy z namiotu, a od ponad siedmiu lat gromadzimy się w kaplicy. Jednak jest ona już za mała dla naszej wspólnoty. Z myślą o nas, ale i przyszłych pokoleniach, które w tej szybko rozwijającej się części Siedlec będą mieszkać i pracować, chcemy podjąć się budowy kościoła. Prosimy dziś o wiarę i siłę, abyśmy pod duchowym przewodnictwem św. Jana Pawła II i swoich pasterzy mogli dostąpić tej wielkiej łaski – zwracali się do biskupa przedstawiciele parafian.

 

Nie zostaniecie sami

– Dziś, w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, gromadzimy się, aby podziękować Panu Bogu za dziewięć lat istnienia parafii i dokonać kolejnego kroku umacniania jej trwałości. ...

Iwona Zduniak-Urban

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł