KPS mistrzem zasadniczym

Po wygranej z akademikami z Olsztyna siedlecki KPS już zapewnił sobie pierwsze miejsce po rozgrywkach zasadniczych; Wilga dalej w grze o pierwszą czwórkę.

Spotkaniem z rezerwami olsztyńskiego AZS siedlecki KPS postawił kropkę nad i – na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek zasadniczych wywalczył I miejsce. Wygrana siedlczan z olsztynianami była raczej pewna, chociaż nie przyszła łatwo, a to z tego względu, że siedlczanie oprócz dobrych okresów mieli słabsze. Wynikało to m.in. z tego, że trener Nowak nie mógł skorzystać z podstawowych zawodników: Majcherka i Rejowskiego.

Sam mecz nie stał na najwyższym poziomie, bowiem oprócz nieco ciekawszych okresów było sporo słabszych, z prostymi błędami, zwłaszcza olsztynian. W pierwszych dwóch setach spotkanie było wyrównane, chociaż w pierwszym na początku prowadzili goście. Końcówki należały jednak do gospodarzy. Trzecia partia odwrotnie – w miarę równi a końcówka dla AZS-u. Za to czwarty set od początku należał do lidera. Garwolińska Wilga ważne dla siebie spotkanie z Bzurą zaczęła w składzie z dwoma libero. Taką możliwość dają bowiem zmiany FIVB, wprowadzone z początkiem tego roku. Set był wyrównany do stanu, ale lepiej zagrywający goście zdołali w końcówce przychylić szalę na swoją korzyść. W następnych dwóch dla odmiany dobra zagrywka i blok gospodarzy dał im wygrane. Czwarty set z kolei to słabiutka postawa garwolinian i przegrana aż do 10. Za to w tie breku od początku dominowali gospodarze, wygrywając do 10.II liga mężczyzn

16 kolejka:

KPS Siedlce – AZS UWM II Olsztyn 3:1

KPS: Jesień, Krzaczek, Ranecki, Fryszkowski, Łęgowski, Pruski, Kowal (libero) oraz Krzywiecki, Bieliński. Trenerzy: Nowak, Podgórzak.

Wilga Garwolin – Bzura Ozorków 3:2

Wilga:
Postek, Poinc, Sokołowski, Rosłaniec, Pierzchalski, Żuber, Gałkowski (libero), Wykowski (libero) oraz Kozłowski, Szyćko, Żyłkowski, Górecki. Trenerzy: Głowacki, W. Poinc.

Pozostałe wyniki: Pronar Hajnówka – AZS Uniwersytet Warszawski 1:3, MOS Wola Warszawa – Camper Wyszków 3:2; pauza: Lechia Tomaszów Mazowiecki