Aktualności
Kręcą na lotnisku

Kręcą na lotnisku

Na bialskim lotnisku kręcono sceny do filmu „Smoleńsk”. Premiera produkcji, którą reżyseruje Antoni Krauze, planowana jest na 10 kwietnia 2014 r.

Zdjęcia do filmu trwały w Białej Podlaskiej tylko jeden dzień. Filmowcy zbudowali na lotnisku replikę podobnej do smoleńskiej wieży kontroli lotów. Na dawnym wojskowym obiekcie pojawiły się także rosyjskie samochody. Twórcy projektu nie chcą jednak zdradzać szczegółów i ujawniać treści kręconych scen.

Praca nad filmem na dobre rozpoczęła się 10 kwietnia br. Wtedy właśnie na Placu Zamkowym i Krakowskim Przedmieściu kręcono sceny dokumentalne. Zdjęcia fabularne rozpoczęto w Białej Podlaskiej. Producent Maciej Pawlicki sygnalizował jedynie, że kręcono je z niewielką liczbą aktorów.

– Mamy poczucie, że na ten film czeka wielu ludzi. Chcą, aby nie pozostał on na etapie projektu, marzeń czy zamiarów – zaznacza producent. Przyznaje, iż twórcy nie mają jeszcze gotowego scenariusza. Nie ma też mowy o kompletnej obsadzie aktorskiej. Cały czas trwają rozmowy z kandydatami skłonnymi włączyć się w produkcję. Wiadomo jedynie, że w rolę prezydentowej Marii Kaczyńskiej wcieli się Ewa Dałkowska. Na temat reszty obsady producent milczy.

Zdjęcia mają powstawać od czerwca do sierpnia br. Większość scen będzie rejestrowana w Warszawie i okolicach. W Polsce też nakręcone zostaną epizody związane z Gruzją. Niewykluczone również, że ekipa filmowa jeszcze raz powróci na bialskie lotnisko. – To duży i piękny obiekt wojskowy. Takich lotnisk jest bardzo mało. Spotkaliśmy się z życzliwym przyjęciem i znaleźliśmy tutaj bardzo dobre warunki do tworzenia filmu – podkreśla M. Pawlicki.

Więcej w papierowym wydaniu “EK”.

AWAW