Rozmaitości
Królowie szachownicy w „Karo”

Królowie szachownicy w „Karo”

Jak można świętować dziesięciolecie powstania uczelni? Organizując koncert lub akademię. WSFiZ dekadę od swojego powstania postanowił uczcić, przygotowując m.in. otwarty turniej szachowy.

Nie od dziś wiadomo, że Siedlce, a i całe Podlasie, słyną z doskonałych szachistów. Wielkim pasjonatem tej królewskiej gry jest również dr Leszek Gadomski, rektor Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Siedlcach. – Od dawna jestem miłośnikiem szachów, chociaż nie mam ostatnio czasu, aby występować w turniejach jako zawodnik – przyznaje. – Od kilku lat jestem członkiem Klubu Szachowego „Skoczek Siedlce”. Wspólnie z kolegami z klubu organizujemy corocznie kilkanaście turniejów szachowych. W ostatniej edycji Otwartej Ligi Mazowieckiej nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce – dodaje.

Skierowane do społeczności akademickiej turnieje były organizowane już wcześniej na Akademii Podlaskiej. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się w WSFiZ i stanie jednym z elementów studenckich Jackonaliów, a zarazem doskonałym sposobem uczczenia dekady od powstania uczelni.

I Otwarty Turniej Szachowy Karo Chess’2009 odbędzie się 28 maja w siedzibie WSFiZ, ul. Sokołowska 161, budynek „C”. – W dotychczasowych turniejach startowała spora grupa nauczycieli akademickich i absolwentów oraz studentów obu uczelni. Liczę, że frekwencja środowisk akademickich nadal będzie znaczna. Mam też nadzieję, że dopiszą goście, szachiści z silnych ośrodków szachowych naszego regionu, a także młodzież szkolna, od podstawówek po licea – wyjaśnił rektor Gadomski.

Nie zwlekaj…

Zgłoszenia do turnieju (nazwisko i imię, data urodzenia, ranking szachowy; amatorzy podają 1000), status: student lub nauczyciel (uczelnia), uczeń (szkoła) lub gość – można przesłać do 27 maja pocztą e-mail na adres: Leszek.Gadomski@wsfiz.siedlce.pl lub slawkurp@ap.siedlce.pl (temat: CHESS’2009). Można także zapisać się on-line na stronie www.chessarbiter.com w zakładce turnieje szachowe – Maj 2009. W przypadku wolnych miejsc możliwe staną się zapisy w dniu turnieju, co najmniej 15 minut przed jego rozpoczęciem. Wszyscy, którzy chcieliby spróbować swoich sił, powinni pojawić się 28 maja na ul. Sokołowskiej. Oficjalne otwarcie Karo Chess’2009 zaplanowano na 16.00, ale zawodnicy gromadzą się wcześniej, ponieważ o 15.30 odbędą się zapisy uczestników. Zakończenie imprezy i wręczenie nagród planowane jest około 19.30. Zachęcamy do udziału!

Magdalena Szewczuk