Aktualności
Kromka chleba dla sąsiada

Kromka chleba dla sąsiada

Pomoc osobom cierpiącym niedostatek, starszym, samotnym i opuszczonym - to cel ogólnopolskiego programu „Kromka Chleba dla sąsiada”, w który włącza się Caritas Diecezji Siedleckiej.

W dniach 21-22 września we wszystkich sklepach „Biedronka” na terenie naszej diecezji odbędzie się zbiórka żywności, a 23 września wolontariusze i obdarowani spotkają się na Mszach św. w parafiach, które przyłączyły się do akcji.

Chodzi nam o to, aby wyrazić życzliwość i zainteresowanie losem sąsiada, o którym często niewiele wiemy: jakie ma problemy, czy czuje się samotny, czy ma co jeść. Pierwszym krokiem może stać się właśnie „Kromka Chleba” – mówi Monika Rybaczewska, diecezjalny koordynator ds. wolontariatu w diecezji siedleckiej.

Aby włączyć się w akcję, należy w sklepach „Biedronka” zostawić żywność z długim terminem ważności w specjalnie oznaczonych plakatami koszach. Mogą to być: mąka, cukier, makaron, ryż, kasza, olej, płatki śniadaniowe, dżemy, majonezy, keczupy, warzywa w puszkach, konserwy mięsne i rybne, herbata, kawa, słodycze. Żywność zbierana będzie przez wolontariuszy ubranych w czerwone koszulki i identyfikatory. Zebrane produkty zostaną przekazane w postaci paczek najbardziej potrzebującym osobom starszym i samotnym w tygodniu po zakończonej akcji.

Więcej informacji: Monika Rybaczewska – nr tel. tel. 512-936-068.

AW