Aktualności
Ku czci Maryi

Ku czci Maryi

Uroczystości odpustowe Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej każdego roku gromadzą w leśniańskim sanktuarium rzesze pielgrzymów.

Wierni zdążają przed cudowny wizerunek Matki Bożej zarówno indywidualnie, jak i w grupach zorganizowanych.

W myśl programu powitanie pieszych pielgrzymek zdążających na uroczystości odpustowe nastąpi 14 sierpnia, o 17.00. Mszy św. sprawowanej o 18.00 w bazylice przewodniczył będzie ks. infułat Kazimierz Korszniewicz. Po Apelu Jasnogórskim (prowadzenie: o. Marcin Oparcik), o 22.00 rozpocznie się procesja ze świecami (przewodniczenie: o. Przemysław Kopa). Zwieńczeniem piątkowych uroczystości tradycyjnie stanie się Pasterka Maryjna o NMP Wniebowziętej pod przewodnictwem proboszcza i kustosza sanktuarium o. Jana Tyburczego.

Sobotnie świętowanie zainaugurują z kolei Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP (7.00). 15 sierpnia Msze św. sprawowane będą o 7.30 (przewodniczenie: o. Leszek Wielgos) oraz 9.30 (o. Mieczysław Łacek). Uroczystej sumie odpustowej na pl. św. Józefa o 12.00 przewodniczyć ma biskup siedlecki Kazimierz Gurda. Eucharystię o 16.00 (przewodniczenie: o. P. Kopa) poprzedzi Koronka do Miłosierdzia Bożego (15.00) poprowadzona przez o. M. Oparcika.

Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie!

WA

 

WA