Aktualności
Kursy Szkoły Nowej Ewangelizacji

Kursy Szkoły Nowej Ewangelizacji

Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Siedleckiej zaprasza do udziału w organizowanych w styczniu 2018 r. kursach.

Od 5 do 7 stycznia trwał będzie Kurs Emaus, który daje szansę osobistego doświadczenia mocy słowa Bożego. Atutem kursu są przejrzyste w treści konferencje, wciągające dynamiki, liczne animacje angażujące wszystkich uczestników i trafne wizualizacje głoszonych treści. Uczestnicy poznają metody owocnego czytania Pisma Świętego, zapamiętywania kluczowych cytatów oraz nabywają zdolności do prawidłowego posługiwania się Biblią w sytuacjach, gdy potrzeba rozeznać wolę Bożą. Do udziału w tych rekolekcjach zaproszone są osoby w każdym wieku, które są po bierzmowaniu i wcześniej przeżyły kurs Nowe Życie, Seminarium Odnowy Wiary lub kurs Alfa.

Kurs Nowe Życie (12-14 stycznia) dedykowany jest dla każdego, kto chce doświadczyć nowego życia. Mogą w nim wziąć udział zarówno neofici, jak i członkowie ruchów i stowarzyszeń, osoby zaangażowane w życie parafii, członkowie rad parafialnych, lektorzy oraz osoby przeżywające kryzysy wiary (powyżej 16 roku życia).

Kolejna propozycja to Kurs Jan (18-21 stycznia), który jest propozycją ponownego odkrycia tajemnicy bycia uczniem Chrystusa, a nie jedynie Jego czcicielem i wyznawcą. Warunkiem uczestnictwa jest wcześniejsze przeżycie kursu Nowe Życie i kursu Emaus.

Wszystkie kursy poprowadzi ks. Tomasz Bieliński z zespołem ewangelizacyjnym. Odbędą się one w Siedlcach, w Katolickim Zespole Edukacyjnym przy ul. Sokołowskiej 172. Ze względu na ograniczona liczbę miejsc liczy się kolejność zgłoszeń. Zapisy przyjmuje Maria Chromińska, nr tel. 507-071-642). Szczegółowe informacje dotyczące programu spotkań i kosztu udziału można znaleźć na stronie sne.siedlce.pl. 

LA