Sport
Kwadrans to za mało

Kwadrans to za mało

Po słabym występie w spotkaniu ze Stalą Rzeszów na inaugurację rundy wiosennej sympatycy siedleckiej Pogoni liczyli na zwycięstwo w potyczce ze Świtem Nowy Dwór. Nie doczekali się jednak wygranej, a siedlczan mogą pochwalić jedynie za postawę przez kwadrans po przerwie.

W pierwszej połowie meczu w Nowym Dworze Pogoń starała się być stroną atakującą i prowadzić grę, ale czyniła to bez wyrazu. Z koli gospodarze nastawili się na proste środki. Odbiór piłki, szybkie jej rozegranie w pole karne i tam szukanie sposobu na zdobycie gola. Okazję - po strzale Damiana Szuprytowskiego - gospodarze mieli już na początku meczu.

Na szczęście w bramce dobrze spisał się Jacek Kozaczyński. W 21 min blok defensywny siedlczan jakby przysnął i po rzucie rożnym oraz strzale Mateusza Zawiski Świt objął prowadzenie. Pod koniec pierwszej połowy goście zagrali bardziej do przodu i stworzyli trzy groźne sytuacje podbramkowe, niewykorzystane jednak przez Łukasza Zaniewskiego, Daniela Dybca (spudłował z odległości 3 m) i Jarosława Ratajczaka. Kwadrans drugiej części spotkania to koncert gry Pogoni – siedlczanie mogli zdobyć w tym okresie kilka goli. Zdobyli jednego – po zagraniu Kamila Dmowskiego i wepchnięciu piłki do siatki przez Wojciecha Wociala. Strzelec gola miał kolejne dwie okazje na bramki, podobnie jak Dmowski i Zaniewski. Rozpędzeni goście znów dali się zaskoczyć gospodarzom. W 63 min, po fatalnym ustawieniu obrońców, Szuprytowski wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Potem z Pogoni wyraźnie zeszło powietrze, a dokonywane przez trenera Daniela Purzyckiego roszady kadrowe nie zmieniły chaotycznego obrazu gry siedlczan.


MOIM ZDANIEM

Daniel Purzycki – trener Pogoni Siedlce

W Nowym Dworze zdecydowanie zawiodła skuteczność i na tym w najbliższym czasie będziemy pracować. Wyciągając wnioski z meczu ze Stalą Rzeszów i Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, w kolejnych spotkaniach będziemy starali się grać inaczej. Wierzę też, że zawodnicy do kolejnych spotkań podejdą z większą ambicją i zaangażowaniem. Nie ma co się załamywać – przed nami jeszcze 14 kolejek i wszystko jest do osiągnięcia.


II liga

gr. wschodnia

20 kolejka

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Pogoń Siedlce 2:1 (1:0). Bramki: Zawiska 21, Szuprytowski 63 – Wocial 47.

Pogoń: Kozaczyński 5 – Ł. Wójcik 5, Dybiec 5, Rodak 5, Ratajczak 4 (77 Tomalski), Odunka 5, Kosiorowski 5, Dmowski 5, K. Wójcik 4 (72 Dziubiński), Wocial 5 (74 Demianiuk), Zaniewski 5. Trener: Purzycki.

Pozostałe spotkania: Pelikan Łowicz – Znicz Pruszków 0:2, Olimpia Elbląg – Legionovia Legionowo 1:1, Stal Mielec – Olimpia Zambrów 1:3, Wisła Puławy – Stal Stalowa Wola 2:0, Motor Lublin – Garbarnia Kraków 3:1, Limanovia Limanowa – Wigry Suwałki 2:0, Radomiak Radom – Siarka Tarnobrzeg 0:4, Stal Rzeszów – Concordia Elbląg 0:1.

Andrzej Materski