Kultura
Źródło: BZ
Źródło: BZ

Kwiaty, zieleń i morska woda na ścianach galerii

Artystka o podlaskich korzeniach na wernisażu, który odbył się w Galerii ES, opowiadała o swojej twórczości, fascynacji naturą i inspirujących podróżach.

Obrazy wykonane są w technikach akwareli, akrylu i pastelu. Artystka zajmuje się głównie pejzażem i otaczającą naturą. Inspiracje czerpie z plenerów malarskich, których od lat jest uczestnikiem. W sierpniu 2011 r. A. Jaźwińska wzięła udział w Podlaskim XI Ogólnopolskim Plenerze Malarskim w Krzymoszycach zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu, a więc okolice tej miejscowości również były inspiracją dla jej prac. Krajobraz jest głównym motywem obrazów artystki. – Przyroda, natura i woda wyciszają mnie, uspokajają i pozwalają odpocząć – mówi A. Jaźwińska, która, wykładając grafikę, stara się przekazać studentom swoją wrażliwość artystyczną.

Barwne kwiaty i zieleń roślinności oraz błękity i turkusy morskiej wody są pozytywnie odbierane widzów. Przykuwają uwagę czerwone maki, złocień nad Bugiem i dziewanna. Nostalgicznie nastrajają „Kamionskie pola” i obraz „Nad Wartą”.

A. Jaźwińska jest bardzo przekonująca w swoim malarstwie. Odpowiedni kolor, forma i kompozycja sprawiają, że jej prace są rzeczywiste, prawdziwe i po prostu piękne. Wyrażają zamiłowanie artystki do otaczającej przyrody, a oglądającym wystawę pozwalają spojrzeć na świat inaczej.

Na wystawie nie zabrakło oczywiście pejzaży inspirowanych zagranicznymi podróżami malarki, na które regularnie wyjeżdża wraz z mężem Grzegorzem Kalinowskim.

Otwarcie wystawy malarstwa A. Jaźwińskiej odbyło się 17 marca. Obrazy artystki będą gościć w Galerii ES do 18 kwietnia.

BZ